Новини

У Польщі познущалися з 13-річної українки: закували в кайданки і принижували

Сім’я 13-річної українки вже майже рік бореться з несправедливістю стосовно їхньої доньки, яку звинуватили у крадіжці в Польщі.

Сім’я Іовенко врозповіла, що дівчинку звинуватили в крадіжці презервативів в магазині, принижували, знущалися, а в результаті ще й закували наручниками. Про це пише РБК.

13-річна Марго взимку 2020 року пішла за покупками в супермаркет “Biedronka”, а приїхала звідти додому на поліційному авто, закута в наручники.

“Маргариту затримали в магазині нібито через те, що вона вкрала… упаковку презервативів. Охоронець завів її в підсобне приміщення, там принижував, фотографував, погрожував їй… Говорив: “Якщо не будеш рівно стояти, я тебе вдарю – і ти нічого не доведеш”. Нецензурно висловлювався. Директор магазину, яка була свідком того, що відбувалося, ніяк не втрутилася в ситуацію і не захистила мою дочку”, – розповідає Антон, батько дівчинки.

Поліціянти, яких викликали співробітники магазину, закували Марго наручниками за спиною і привезли додому. Батьки вдома побачили перелякану тремтячу дитину, яка запевняла, що ні в чому не винна. Батьки вирішили, що будуть домагатися справедливості для своєї дитини за будь-яку ціну.

Батьки Марго зі звинуваченнями не погоджувалися. Лише в серпні 2020-го дівчинку визнали невинною. У суді подивилися відео з камер в магазині, на яких видно, що дівчинка нічого не брала.

“Вони забрали дівчинку в ту будку. Охоронець там знущався з неї морально. Це видно. Він фотографував її. А вона стояла і тремтіла. Це видно навіть через камеру… І поліція. Вони могли подивитися спочатку відео з торгового залу. І переконатися, що дитина ні в чому не винна. Але вони не стали цього робити. Вони одягли на неї наручники. Скували руки за спиною, як небезпечну злочинницю. Кинули в машину і повезли додому. Поліцейський ще і всю дорогу тримав її. Як він потім пояснював: “щоб вона не вистрибнула у вікно”. Потім, до речі, вони постійно змінювали версії – від того, що ніяких наручників не було, до того, що їх на Марго одягли, тому що у неї не було з собою мобільного телефону”, – розповідає Антон.

Зараз дівчинка живе в Києві з бабусею. Протягом року її батько написав десятки листів і звернень, щоб домогтися покарання кривдників дівчинки: в українське консульство в Польщі, до омбудсменів двох країн, в Український дім у Варшаві, президенту Союзу українців в Польщі, в Офіс президента України, в польську прокуратуру.

Проте, чоловікові скрізь відмовляли. Зрештою Антону вдалося через суд змусити прокуратуру таки взятися за розслідування ситуації з його дочкою. І цим він спровокував завуальовані погрози у свою адресу. Водночас польські правоохоронці продовжують твердити, що надягати наручники на 13-річну дитину цілком правомірно.

Поліція, фото, соціальні мережі

 

Leave a Comment