Важливо Новини

Повний локдаун: як зустрічатимемо Новий рік і чого чекати далі

Повному локдауну в Україні – бути. Однак все ще залишається відкритим питання з датою введення обмежень.

Сайт “Сьогодні” зібрав всю відому інформацію про можливі терміни посилення, які заходи будуть введені і як довго триватимуть ці обмеження.

Влада хоче ввести локдаун. Що це взагалі таке?

Повний локдуан – це різновид карантину, який вводиться для стримування зростання захворюваності. Він передбачає найжорсткіші обмеження, зокрема – заборону на перетин кордону, введення комендантської години, закриття всіх розважальних закладів і торгових центрів, зупинку підприємств. Простіше кажучи, повну ізоляцію населення.

Українці вже стикалися з локдауном – в березні 2020 року. Тоді влада ухвалила рішення ввести жорсткий карантин, щоб знизити навантаження на систему охорони здоров’я через швидке поширення коронавірусу.

Коли введуть локдаун в Україні?

Найактуальніше питання – з якого числа введуть локдаун? За заявами політиків і чиновників можна зробити висновок, що 2020 року карантину вже не буде.

Наприклад, народний депутат від партії “Слуга народу” Галина Янченко журналістам сказала, що прийняття рішення щодо жорсткого карантину залежати від епідеміологічної динаміки в країні.

“За моєю інформацією, до католицького Різдва локдауну точно не буде”, – зазначила вона.

А голова МОЗ Максим Степанов заявив, що його відомство не подаватиме пропозицію уряду про введення обмежень у грудні.

Локдаун з січня 2021-го?

Офіційних дат поки немає. Але під час останнього брифінгу Степанов зазначив, що обмеження пропонуватимуть ввести в січні на три тижні. При цьому остаточне рішення залежить від Кабміну.

“Спираючись на протиепідемічні та медичні показники, ми будемо пропонувати уряду плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня”, – сказав він.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також заявив, що до кінця року локдаун не вводитимуть. А конкретика заходів буде озвучена в середу (9 грудня) на засіданні.

За інформацією джерела “Сьогодні” в Кабміні, уряд розглядає два можливих варіантижорсткого карантину – на два або на три тижні.

А можуть ввести карантин завтра?

Ні, такого уряд зробити не може. Справа в тому, що народні депутати зобов’язали Кабмін завчасно попереджати населення і бізнес про посилення карантинних обмежень, мінімум за сім днів.

Що буде з транспортом?

Поки незрозуміло. Ймовірно, влада врахує минулий досвід і спробує уникнути помилок.

Прем’єр Шмигаль заявив, що в разі локдауну зупиняти громадський транспорт не будуть.

“Транспорт працюватиме – і авіакомпанії, і залізниця, і громадський транспорт. Закривати не планується навіть при жорсткіших карантинних обмеженях”, – сказав він.

Глава уряду додав, що всі дослідження показують – транспорт не є основним джерелом активного поширення коронавірусу. Такої ж думки дотримується і міністр Степанов. Він вважає, що робота метро і маршруток не вплине на епідеміологічну ситуацію.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій також підкреслив: обмежувати транспорт не збираються. Проти зупинки метро виступає і місцева влада. Наприклад, мер Києва Віталій Кличко висловився, що він проти закриття метрополітену на час введення локдауну.

Чи закриють кордон?

Голова МЗС Дмитро Кулеба запевняє, що закривати аеропорти в разі нового карантину не стануть.

“Закривати кордони або обмежувати авіасполучення зараз недоцільно. І поки локдаун не загрожує відпочинку за кордоном”, – сказав він.

Які обмеження можуть ввести?

Поки офіційно влада не повідомляла про конкретні обмеження. Ймовірно, новорічний локдаун буде схожий на березневий. В такому випадку, по всій Україні точно заборонять:

  • проведення масових і спортивних заходів;
  • очне навчання в дитсадках, школах і вишах;
  • перебування громадян на вулиці без захисної маски і паспорта;
  • відвідування парків, пляжів, скверів та інших зон відпочинку;
  • діяльність ТЦ, клубів, кінотеатрів, салонів краси, непродуктових магазинів, готелів та інших розважальних закладів.

До цього списку також додадуть обмеження, які стосуються святкування Нового року і Різдва:

  • обмежена кількість людей на площах і ярмарках;
  • заборона або обмеження новорічних і різдвяних заходів;
  • скасування концертів;
  • закриття лижних курортів і ковзанок;
  • заборона на проведення корпоративів, святкувань у ресторанах і клубах.

Leave a Comment