Волинь Новини

На Волинь прямують 2 апарати ШВЛ: де встановлять?

Першу партію апаратів штучної вентиляції легенів, придбаних за кошти з Фонду боротьби з Covid-19, вже почали розвозити по областях. На Волинь привезуть 2 апарати.

Про це з посиланням на наказ Міністерства охорони здоров’я повідомляє Bihus.info

Угоду на поставку 100 апаратів ШВЛ уклало державне підприємство “Медичні закупівлі України”.

У документах йдеться про шведське обладнання – ШВЛ S1500. Підприємство наголошує, що це “апарати експертного класу, що мають успішний досвід використання як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу”.

Найбільше отримають лікарні з Києва, Дніпропетровської та Харківської обл. – по сім апаратів, найменше – Кіровоградська обл, куди поїде лише один.

МОЗ планує закупити і розвести 200 апаратів.

Потреби областей відрізняються від тих, які були заплановані ще у квітні. Наприклад, якщо раніше Полтавська потребувала лише 1 апарат, то нині з першої партії туди має потрапити вже 5 штук. Чернівецька, куди планувалося привезти 30, з нинішньої поставки отримає тільки 3, куплених за кошти з Covid-фонду.

 

У травні за гроші з Фонду боротьби з Covid-19 Кабінет міністрів погодив закупівлю 200 апаратів ШВЛ. На це з бюджету виділили 100 млн грн. Ще 2,4 млрд виділили на закупівлю масок, рукавичок, костюмів і окулярів. Головний розпорядних коштів – МОЗ.

 

Leave a Comment