Новини

Долар може впасти на 20 %

Очікується падіння долара на 20% на тлі появи вакцини від Covid-19 та відновлення світової економіки.

Банки, що вже мали негативні прогнози стосовно долара наступного року, погіршили очікувані показники на тлі появи нових клінічних випробувань, пише “Економічна правда” з посиланням на Financial Times.

Аналітики Wall Street очікують, що з появою вакцини долар впаде через зростання впевненості у світовій економіці. Вони порівнюють очікувану ситуацію наступного року з падінням, що спостерігалось у середині 2000-х. Тоді долар сягнув падіння у 33% за декілька років.

Попит на інші валюти на ринках, що розвиваються, стрімко зростав, адже інвестори йшли за низькими відсотковими ставками. Тенденцію спинила світова криза 2008 року.

Консенсус-прогнози Bloomberg показують очікуване падіння індексу долара близько 3% до кінця наступного року. Євро у цей час може сягнути $1,21 проти $1,18 цієї миті.

В американському інвестиційному банку Morgan Stanley очікують падіння індексу на 4% завдяки зростанню валют Норвегії, Швеції, Нової Зеландії та Австралії. На думку аналітика компанії, євро вартуватиме $1,25 наприкінці 2021-го.

Банківські аналітики зазначають, що підвищення США облікової ставки призведе до відтоку інвесторів у пошуку кращих умов, що ще більше відзначиться на показниках долара.

Leave a Comment