Волинь Новини

Поліція виявила у районі на Волині шість «корупціонерів»

Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Національної поліції України скерувало до суду справи для притягнення до адміністративної відповідальності п’ятьох депутатів Тойкутської сільської ради та депутатки Голобської селищної ради Ковельського району, серед них – пенсіонера та жінку з інвалідністю третьої групи.

Всім їм було інкриміновано корупцію. Мовляв, будучи депутатами, вони не подали своєчасно без поважних причин щорічну за 2019 рік декларацію про доходи, чим порушили ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинили адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, – передає Ковель медіа.

В судових засіданнях деякі обранці громади свою провину визнали та пояснювали, що не подали декларації вчасно через заклопотаність, неуважність та необізнаність в роботі електронної системи декларування.

При цьому один депутат сказав, що має тяжкі захворювання, які є підставою для встановлення інвалідності та вимагають постійних грошових витрат на лікування, тоді як він отримує мізерну заробітну плату, а дружина є інвалідом по зору. Інша обраниця громади пояснила, що має лише пенсію, хворіє, їй запланована складна операція, сама ж вона проживає у селі, де нема Інтернету, а через карантин та хворобу ніг обмежила спілкування.

Ковельський міськрайонний суд звільнив вищевказаних двох депутатів від адміністративної відповідальності у зв’язку із малозначністю вчиненого, обмежитись щодо них усними зауваженнями. На інших чотирьох обранців громади накладено штраф – по 850 гривень кожному із сплатою на користь держави судового збору в сумі 420 гривень 40 копійок.

Leave a Comment