Новини

Як самостійно визначити, чи є коронавірус: лайфхак від Комаровського

Як стало відомо, різке зростання захворюваності на коронавірус в Україні відбудеться з початку опалювального сезону.

Такий прогноз озвучив відомий доктор Євген Комаровський, йдеться в повідомленні, опублікованому в його Telegram-каналі, передає Молодий Буковинець.

Педіатр зазначив, що причиною активізації COVID-19 стане той факт, що “протягу ми боїмося більше, ніж коронавірусу”.

“Те, що в наших школах називається “запобіжними заходами”, це, в більшості випадків, з епідеміологічної точки зору — абсолютна маячня. Діти в масках на прогулянках, закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, малюки, які миють руки з ранку до ночі… Я жодного разу не бачив, щоби мені (як глядачеві) показали клас по телевізору і сказали: “Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось – гігрометр”, – написав Комаровський.

За його словами, в класі насамперед потрібно організувати протяг, контролювати температуру і вологість повітря.

“Легше ж відмити гроші на масках, санітайзерах, на митті підлог хлоркою, на нещасних дітях в масках … вони в масках, поки на них камера дивиться, а потім знімають, щоби хоч трохи подихати. А ви самі спробуйте подихати в масці в кімнаті, де температура + 26 і вологість повітря 20%!”,- додав лікар.

Комаровський вважає, що в школах спостерігається “не повне ігнорування запобіжних заходів, а повна відсутність логіки і здорового глузду”.

Як визначити симптоми коронавірусу – лайфхак

“Втрата нюху і відчуття смаку при відсутності нежиті — це дуже типово для коронавірусу”,- зазначив Комаровський.

За його словами, при грипі люди часто не відчувають запахи, причина цьому – закладений ніс, набряк слизової, клітин, чутливих до запахів. А при коронавірусі — нежиті майже немає, нюх відсутній.

“Саме тому тест “Чим це пахне?” набагато ефективніший, ніж будь-яка термометрія, тому що при легкій формі температура дуже рідко буває. Якщо ви – вчитель у школі, візьміть ганчірочку, потріть її часником і запитайте, чим це пахне, у кожного з температурою вище норми. Чує запах – слава Богу, можна вчитися. Не чує — давай додому терміново. Цей тест на наявність нюху набагато достовірніший, ніж тест на температуру. Аналогічно можна тестувати і всіх домашніх”, – поділився секретом лікар.

Leave a Comment