Вчора, 26 жовтня, у форматі відеоконференції відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Про це повідомляється на сайті Волинської облради.
Комісія затвердила нове зонування епідемічної небезпеки, що діє з сьогоднішнього дня та відповідні протиепідемічні заходи.
Попередньо на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, затвердили рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
“Червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено у містах Володимир-Волинський та Нововолинськ, а також у Ківерцівському районі.
Всі інші міста і райони Волині – у “помаранчевій” зоні.
За інформацією головного державного санітарного лікаря області Наталії Янко найбільший ріст захворюваності на коронавірус за минулий тиждень спостерігався у м. Ковелі, Володимир-Волинському, Іваничівському, Любешівському та Турійському районах.
Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко повідомив, що виконавча влада Волині звертається до центральної влади в країні з пропозицією переглянути положення, яким передбачено введення обмежень руху громадського транспорту для “червоних” зон.
Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко інформує, що станом на 26 жовтня в області зареєстровано 12403 випадки COVID-19, які підтвердили лабораторно методом ПЛР, з них 703 у дітей та 1225 у медичних працівників. Одужала 7041 особа, з них 419 дітей та 829 медичних працівників. 247 випадків хвороби завершилися летально (в тому числі померло 9 медиків).
Всього з початку року зареєстрували 14074 підозри на ймовірне зараження новим коронавірусом, з них за попередню добу надійшло 183 повідомлення про підозру на COVID-19.
По області методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 всього обстежили 70 566 осіб. За останню добу обстежено 1093 особи, в тому числі 64 приватними лабораторіями.
Методом ІФА на COVID-19 проведено 71571 обстежень. За останню добу обстежено — 40 осіб, в тому числі комунальними лабораторіями закладів охорони здоров’я – 16 та приватними лабораторіями – 24.
Керівник управління охорони здоров’я ОДА, депутат облради Людмила Тимощук каже, що ситуація стає дедалі напруженішою через збільшення захворювань на COVID-19. На стаціонарному лікуванні перебуває 735 пацієнтів, що становить 56,8 % від загальної кількості “ковідних” ліжок. Разом з тим, в інфекційному госпіталі на базі обласної лікарні в Боголюбах ліжка заповнені на 70,7 % і не вистачає ліжок, під’єднаних до кисневих точок.
Найближчим часом обладнають ще 108 “ковідних” ліжок в області. Виконавча влада працює над вирішенням проблеми з киснем. Нагадаємо, на минулому тижні бюджетна комісія облради погодила розподіл субвенції з державного бюджету на кисень для “ковідних” ліжок в сумі понад 16 мільйонів гривень.
Головний санітарний лікар області Наталія Янко повідомила, що в області спостерігається ріст інших сезонних захворювань, хоча епідемії поки немає. Порівняно з аналогічним періодом минулого року рівень захворюваності на грип та ГРВІ зріс на 15 %.