У Луцьку археологи продовжують розчищати підземелля, які ведуть від Вежі Чорторийських до приміщення колегіуму єзуїтів 17 століття, раніше про них не знали, – розповів археолог Віктор Баюк.
Археолог Віктор Баюк розповідає, що підземний ярус Вежі Чорторийських Окольного замку у Луцьку датується 14-15 століттями. Після його розчистки можна побачити, як виглядає оборонна стіна з внутрішньої сторони, – передає Суспільне.Волинь.
“Ми завжди бачили мурування зовнішнє, яке воно з бойового боку і не бачили внутрішнього”, – каже археолог.
Нове відкриття дає можливість науковцям стверджувати, що західна стіна колегіуму єзуїтів одночасно слугувала окольною і оборонною стіною міста. Вона складена частково з цегли, а частково з вапнякового каменю.
Знайдені археологами підземелля знаходяться у Башті князів Чорторийських та Колегіуму єзуїтів. Нині тут досліджують 7 кімнат. В одній з кімнат є хід, в якусь таємну кімнатку.
“Зараз важко сказати, з чим це пов’язано, але в комплексі підземель колегіуму забудовники зробили хід, не ховали його, бо тут є арка, а там галерея, коридор і невелика кімната. Поки ми намагаємося з’ясувати, для чого вона потрібна була” – каже Віктор Баюк.
Розчищати підземелля допомагають студенти-історики місцевого університету. Нині вони знімають ґрунт в одній з кімнат, аби вийти на рівень первісної підлоги. Серед сміття, знаходять артефакти, – розповідає студент Мирослав Зінчук.
Каже: найбільше кераміки та цегли, що датуються різними століттями. Раніше, каже студент, знаходили цеглини з надписами – «Лондон», «Париж», «Прима», «Прага».
Студент Максим Біньковський знайшов плитку з оздоблення кімнати. На ній знак фірми. Спочатку студент-археолог думав, що ця плитка має стосунок до єврейської громади Луцька, а потім з’ясував, що це на ній герб польської фірми.
Зі слів археолога Віктора Баюка, розчищають підземелля колегіуму єзуїтів за кошти Луцької міської ради, вартує це 240 тисяч гривень.