Новини

“Люблінський трикутник”: Україна запросила Литву та Польщу до роботи платформи з деокупації Криму

Як стало відомо, представники країн-учасниць “Люблінського трикутника” під час першої зустрічі національних координаторів у форматі відеоконференції визначили основні напрями діяльності та погодилися забезпечувати сталу взаємодію формату на різних робочих рівнях. Про це йдеться у повідомленні МЗС, інформує УНН.

17 вересня відбулася перша зустріч (у форматі відеоконференції) національних координаторів “Люблінського трикутника”, створеного міністрами закордонних справ України, Польщі і Литви у липні цього року. Координаторами цього тристороннього механізму співробітництва визначені заступники глав зовнішньополітичних відомств Василь Боднар (Україна), Марцін Пшидач (Польща) і Далюс Чекуоліс (Литва). Сторони обговорили підготовку наступної зустрічі глав МЗС “Люблінського трикутника”, яка за ініціативою міністра Дмитра Кулеби має відбутися у Києві“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що національні координатори визначили основні напрями діяльності “Люблінського трикутника” та погодилися забезпечувати сталу взаємодію формату на різних робочих рівнях. У ході зустрічі узгодили основні принципи діяльності “Люблінського трикутника” та окреслили плани взаємодії на найближчу перспективу.

Вказується, що одним із основних завдань має стати координація дій трьох держав з ефективної протидії актуальним викликам і загрозам спільній безпеці. Серед пріоритетних тем у співпраці ― спільна протидія гібридним загрозам з боку Росії, зокрема у боротьбі з дезінформацією. Окремо зазначили важливість збереження тісної співпраці у рамках міжнародних організацій.

“Нас об’єднують не лише спільні цінності та інтереси, але і спільна відповідальність за майбутнє наших країн і регіону, в якому ми живемо і який протягом останніх років перебуває у центрі подій глобальної політики”, – зазначив заступник голови МЗС України Василь Боднар.

Заступники міністрів домовилися також розпочати тристоронні тематичні консультації на рівні директорів департаментів МЗС трьох країн.

“Важливу увагу консультацій координатори приділили ситуації в Білорусі та деяких інших країнах регіону. Василь Боднар висловив вдячність партнерам за незмінну підтримку територіальної цілісності і суверенітету нашої держави та підтримку у протидії російській агресії. Він також поінформував своїх колег про основні цілі Кримської платформи та запросив Польщу і Литву до активної співпраці в рамках платформи, метою якої є деокупація Криму”, – резюмували у МЗС.

Leave a Comment