Новини

Перехід на електронні трудові книжки: деталі

Паперові трудові книжки зникнуть з життя українців в найближчі п’ять років. Їх замінять електронні. Вже в цьому місяці народні депутати розглянуть відповідний законопроєкт у другому читанні. І якщо його ухвалять, українцям більше не будуть загрожувати походи з паперами до Пенсійного фонду. Зменшення паперової мороки обіцяють і при працевлаштуванні.

Переносити всі дані з паперових трудових книжок в електронні реєстри зобов’яжуть відділи кадрів всіх компаній і підприємств. Працівників не будуть ганяти в пенсійні фонди за довідкою для нарахування лікарняних. Онлайн можна буде отримати і документи з попереднього місця роботи, і про стаж. Втім, деяким категоріям населення таки прийдеться ходити по чиновниках.

“Люди, які працюють не за наймом, люди, які працюють на маленьких підприємствах, де немає відділу кадрів, що працюють без оформлення трудових відносин, люди, які взагалі колись працювали, але давно вже не працюють і у них там трудова книжка десь може лежить, їм це ніяк не допоможе”, – пояснює Лідія Ткаченко, ведуча наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи.

Особисто звертатися в пенсійні фонди доведеться і тим, хто хоче, щоб йому не враховували певні роки з низькою зарплатою – пояснює Віктор Колбун, ексзаступник голови Пенсійного фонду: “Людина зі свого загального трудового стажу, з періоду, за який враховується заробітна плата, може не включати будь-які погані п’ять років поспіль”. Такі періоди вигідно виключати, наприклад, жінкам, які перебували в декреті.

Leave a Comment