Волинь Новини

На Волині за виявлення паліїв сухої трави виплачуватимуть грошову винагороду

Палії завдають шкоди не тільки навколишньому середовищу та приносять  збитки громаді, але й наражають  на  небезпеку інших людей.

Адже при згорянні рослинних залишків у повітря вивільняється дим, до  складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин, – передає видання Волинь

А тому, зважаючи на негативні наслідки, минулої сесії депутати підтримали рішення Любешівської селищної ради від 20 серпня цього року та затвердили  Положення про призначення та виплату грошової винагороди за активну участь у діяльності громади з вирішення проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Положенням передбачено:

– склад комісії з визначення кандидатів на одержання грошової винагороди за активну участь у діяльності громади з вирішення проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища.

– порядок надання фінансування виплати грошової винагороди за активну участь у діяльності громади з вирішення проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Нагороду виплачуватимуть для осіб, які виявили та попередили вчинення підпалів сухої трави чи лісових масивів, засмічення території, спалювання побутового сміття та належним чином зафіксували чи передали компетентному органу інформацію про порушника та вчинюване ним правопорушення, внаслідок чого порушника притягнуто до встановленої законом відповідальності.

Відтак, вся надія на покращення ситуації – у руках самих жителів. Як тих, які повідомлятимуть про підпали, або ж засмічення території, так і тих, які нарешті відмовляться від цього виду «господарювання». Цивілізовані альтернативи, зрештою, існують – це  компостування листя та трави. Про це йдеться на сайті Любешівської ОТГ.

Leave a Comment