Новини

В ЄС критикують Будапешт за вибіркове введення заборони на в’їзд в країну

В Європейській комісії у вівторок розкритикували Угорщину за дискримінаційну прикордонну політику в межах союзу, зокрема за дозвіл жителям низки країн перетинати кордони Угорщини, незважаючи на тотальну заборону на в’їзд іноземців.

“Будь-які заходи, які не відповідають основним принципам законодавства ЄС, повинні бути негайно скасовані”, – написав у своєму Твіттері єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

Влада Угорщини з вівторка ввела заборону на в’їзд в країну для іноземців через поширення коронавірусу, таке обмеження діятиме як мінімум місяць. До того ж, на жителів Польщі, Словаччини і Чехії ці обмеження не поширюються.

У зв’язку з цим влада ЄС зазначила, що подібна дискримінація для країн ЄС є порушенням правил Шенгенської угоди.

“Ми незабаром поговоримо з відповідними угорськими колегами в міністерствах і запитаємо додаткову інформацію”, – додав Рейндерс.

В ЄС заявили, що запропонують ініціативу щодо введення прикордонних обмежень в ЄС на основі єдиного підходу з метою більш справедливої боротьби зі спалахом коронавірусу COVID-19.

Представник Єврокомісії зазначив три важливих аспекти, які можуть встановити певний порядок на кордонах, – це виявлення загального критерію епідеміологічних ризиків, установка єдиної системи кольорового кодування небезпечних з точки зору пандемії територій і узгодження реагування на подорожі жителів з небезпечних зон, наприклад, проведення тестів або введення карантину.

Leave a Comment