Важливо Новини

Зарплата українців у Польщі: від 21 злотих за годину має кожен п’ятий

Українців готова працевлаштовувати кожна десята фірма в Польщі.

Це випливає з нового дослідження ринку праці в Польщі, яке провела компанія Personnel Service, пoвідoмляє Yavp.pl.

На сьогодні трудових мігрантів з України працевлаштовують 34% великих роботодавців у Польщі. Понад третина з них (36%) побоюються, що українці таки поїдуть на роботу до Німеччини. Варіант з виїздом декларує 4 з 10 українських працівників у Польщі.

Дослідження також показало, що 28% польських роботодавців готові платити українцям навіть більше, ніж полякам за ту саму роботу на тій самій посаді. У другій половині 2019 року таких було значно менше: 17%.

Поки що лише кожен п’ятий працівник з України заробляє в Польщі 21 злотих за годину брутто. Водночас майже кожна друга фірма пропонує мінімальну ставку або незначно вище: 17-18 злотих за годину брутто. Понад три тисячі злотих на руки в місяць заробляє трохи більше ніж 18% українців. У понад 70% випадках українці в Польщі працюють на посадах нижчого рівня.

При цьому роботодавці часто пропонують трудовим мігрантам з України додаткові бонуси: допомога в легалізації й отриманні соціальних виплат або надання безкоштовного житла.

Згідно з результатами дослідження, 61% українців готові знову повернутися до Польщі на роботу, після того, як виїхали з країни.

Leave a Comment