Новини

Крим поглинула екокатастрофа, Поклонська вимагає допомоги від України

Екс-генпрокурор Криму, яка є депутатом Держдуми РФ, Наталія Поклонська, благає світове співтовариство про допомогу.

Так, Поклонська вимагає від світового співтовариства вжити невідкладних заходів для зняття Україною блокування подачі води в анексований Крим. Свою вимогу вона відправила на ім’я Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, передає видання РИА Новости.

Наталія Поклонська

“Пані Верховний комісар, в XXI столітті в Європі відбувається кричуще і масове порушення фундаментальних прав мешканців Криму. Держава – член ООН Україна позбавила мільйони людей базисного і невід’ємного права на питну воду, створюючи реальну загрозу для життя і здоров’я людини, а також екології цієї унікальної частини південно-східної Європи”, – йдеться у листі.

За словами Поклонської, стоки річки Дніпро мають міжнародний характер і беруть свій початок з території Росії, де формується основний обсяг води Дніпровського басейну, що надходить в Україну.

Канал, на її думку, є основним джерелом питної води для населення Криму, нібито будувався за рахунок коштів і зусиль не України, а Радянського Союзу в 50-ті роки минулого століття, коли півострів входив до складу РФ. За її словами, Україна просто мстить кримчанам за їх вибір.

“Роблячи антигуманні дії, українська влада проводить людиноненависницьку політику і керується почуттями помсти щодо кримчан, які були проти державного перевороту в Києві у 2014 році”, – поскаржилася вона.

Поклонська стверджує, що “злочинне перекриття” Україною каналу в 2014 році вже позначилося на стані екосистеми як нижнього Дніпра, так і Криму.

“В результаті цього відбувається небезпечне заболочування і засолення грунтів, і як наслідок, знищення багатьох видів флори і фауни прилеглих до каналу територій, погіршення родючого шару ґрунту і якісних показників здоров’я проживаючих в даному регіоні жителів”, – підкреслюється в листі.

 

5 коментарів

  • Хай не бреше. Основний обсяг води Дніпровського басейну – це білоруське та українське Полісся. А в росію тільки хвостик Дніпра виглядає. Гляньте на карту. До того ж вони крадуть газ на нашому родовищі в Чорному морі. Розрахуватися за шість років не хочуть?

  • Если на Украине так уверены в лояльности большинства жителей Крыма – подобная позиция сразу наталкивает на соображения об “истинной цене” украинского государства!

    И не новость, собсно – разве хоть кто-то удивился, кумэ??

    Кстати, там румыны попали лет на 15 уже! Или команда “к ноге” к этому не относится?

Leave a Comment