Волинь Новини

Палиця звернувся до Зеленського

Потужність українських атомних електростанцій, які виробляють дешеву електроенергію, впала до історичного мінімуму. Натомість вугільні електростанції, більшість яких належать олігарху Рінату Ахметову, продають українцям електроенергію у 4-5 разів дорожче, ніж в Європу. При цьому з кожної платіжки олігарх отримує в свою кишеню понад 60%, – повідомляє ІА Волинські новини.

Народний депутат Андрій Герус на своїй сторінці у фейсбуці зазначив, що 14 травня був зупинений ще один атомний блок: на аварійний ремонт о 17:51 відключено третій блок Південно-української АЕС.

Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ще ніколи не було в історії України.

«Ще місяць тому атомні блоки несли потужність 9 150 МВт, тобто на 35% більше, хоча погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої. На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок – в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%. Це логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна.

У той же час бачимо додаткове навантаження на вугільні електростанції (ТЕС), деякі з яких працюють на 3-5 блоках.

Невже це така реакція на звернення депутатів не зупиняти атомні блоки, які є у державній власності та продають електроенергію по найнижчих цінах?» – зазначає Герус.

Реагуючи на цей допис нардеп від Луцька Ігор Палиця заявив, що через недолугі дії уряду створена пряма загроза національній економіці та безпеці держави.

«Президент повинен терміново розігнати цей уряд. Це вже далеко не жарти і не стадіон! Мова іде про безпеку Держави і загрозу Національній економіці!» – зазначив у фейсбуці Ігор Палиця.

 

1 коментар

Leave a Comment