Новини

У питанні введення ринку землі можемо зробити непоправну помилку – Гройсман

Екс-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає введення в Україні вільного обороту земель без обмежень для юридичних осіб та з можливістю сконцентрувати в одних руках до 10 тис. га сільськогосподарських угідь непоправною помилкою, сумнівається в докапіталізації країни і стимулюванні розвитку економіки.

“Якщо самоціль – продавати землю і вважати це реформою, то це неправильно. Ринок землі повинен дати синергію, стати реальним стимулом розвитку. А в законопроекті, який зараз розглядається парламентом, є величезний недолік. Йдеться про концентрацію землі в одних руках 10 тис. га. Мільйонери і мільярдери знайдуть 10-20-50 підставних фізосіб, закрутять їх договорами, на них куплять цю землю, самі володітимуть цією землею і заберуть її потім під заставу, концентруючи в своїх руках 100-200-500 тис. га землі” , – сказав Гройсман в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Екс-прем’єр також задається питанням щодо використання коштів, отриманих від продажу землі.

“У мене питання – а де тут люди, українці? Де тут український інтерес? Докапіталізують країну? Добре. Але це тимчасово. Зараз гроші взяли, а завтра їх хтось витратив. Це одноразовий дохід, який я не впевнений, що саме держава отримає”, – вважає Гройсман.

Екс-глава уряду нагадав, що свого часу пропонував іншу модель запуску ринку землі – тільки на рівні фермерів. Ця модель, за словами політика, прийнятна і для аграріїв, і для міжнародних партнерів України – перш за все Світового банку.

“Моя ідеологія в наступному – треба відродити фермерський клас. Фермер, як фізособа, може придбати 200 га землі. Не вистачить 200, добре – 500. В одні українські руки. Без іноземців, без юридичних компаній. Одночасно буде створений фонд, в якому кожен фермер міг би взяти на 25 років кредит під покупку 200-500 га землі. Кредит у гривні, відсоток на рівні інфляції. Крапка”, – Гройсман.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Leave a Comment