Важливо Новини

Як коронавірус поводиться в організмі та чому хворі помирають

Коронавірус з’явився лише в грудні минулого року, але сьогодні вже офіційно визнаний глобальною пандемією. В більшості випадків протікає в легкій формі, а деякі хворі помирають. То як новий вірус поводиться в організмі людини?

“ВВС News Україна” детально описала, як вірус потрапляє в організм та в яких формах протікає.

Інкубаційний період

Від моменту зараження до появи симптомів хвороби проходить близько 5 діб. Вірус проникає в організм і створює там свої копії клітин, які потім вражають нові.

Його можна “підхопити” повітряно-крапельним шляхом, або коли ви торкаєтесь забрудненої поверхні, а потім обличчя. Спочатку вражає горло, дихальні шляхи та легені.

На цій ранній стадії людина хворіє, а іноді симптоми можуть не з’явитися взагалі.

Легка форма

Фіксується у 8 з 10 хворих. Головні симптоми – лихоманка і кашель. Можливі слабкість, головний біль та біль у горлі.

Лихоманка і загальне нездужання – це реакція вашої імунної системи на інфекцію. Також хвороба зазвичай супроводжується сухим кашлем, який переходить у кашель з мокротою.

Ці симптоми лікує постільний режим, рясне пиття і парацетамол. Спеціальна медична допомога тут не потрібна. Така стадія триває близько тижня – більшість одужує.

Важка форма

Прогресування хвороби пов’язане з надмірною реакцією імунної системи на вірус. Так виникає запалення, зокрема, пневмонію.

“Вірус викликає дисбаланс в імунній реакції, і як він це робить, ми не знаємо”, – пояснила доктор Наталі МакДермотт з Королівського коледжу Лондона.

Під час пневмонії з’являється задишка й утруднене дихання. Тоді деяким людям потрібен апарат для вентиляції легенів.

Така форма Covid-19 зачіпає близько 14% хворих.

Критична форма

На цій стадії організм більше не може боротися, і виникає реальний ризик смерті. Таких випадків – приблизно 6%.

При критичній формі імунна система виходить з-під контролю і завдає шкоди всьому організму. Артеріальний тиск падає до небезпечно низького рівня, а органи перестануть працювати належним чином або повністю виходять з ладу – починається септичний шок. Вірус зрештою захоплює кожен куточок організму.

На цій стадії лікуванні високоінвазивне, використовується апарат штучної вентиляції легень (ЕКМО), але зазвичай органи більше не можуть підримувати життєдіяльність організму.

Leave a Comment