Новини

Рада в п’ять разів зменшила плату за видобуток бурштину

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект, яким рентна ставка за видобуток бурштину знижується з 25% до 10%, а в пільговий період – до 5% -8%.

За закон №2241 проголосували 290 народних депутатів. Він передбачає зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10% з 2022 року. Перед цим буде діяти пільговий період з тимчасовою ставкою: до 31 грудня 2020 року – 5%, до 31 грудня 2021 року – 8%. У пояснювальній записці до документа сказано, що його мета – виведення з тіні законної видобутку бурштину та збільшити податкові надходження. Як вказав один з розробників документа, заступник голови комітету з питань фінансів, митної та податкової політики Олександр Ковальчук, до 2016 рентна ставка становила якраз 5%, але підвищення її до 25% призвело до зниження надходжень за цією статтею в бюджет.

Нагадаємо, в НАБУ розкрили так звану «бурштинову схему», в яку були залучені два депутати – Борислав Розенблат (БПП) і Максим Поляков ( «Народний фронт»). Їх підозрюють в отриманні хабарів від компанії, якій вони пообіцяли допомогти з ліцензією на видобуток бурштину.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні проти народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата, яких підозрюють в корупції.

Верховний суд передав до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням колишніх народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата, а також інших осіб у так званій «бурштиновій справі».

Leave a Comment