Новини

Міністр освіти висловилась проти ділення дітей на стать у школі: Новосад закликає до гендерної рівності

Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що має намір робити все можливе для того, щоб українська школа стала гендерно нейтральним середовищем. Про це міністр заявила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Ганна Новосад

“Я не знаю, коли вона такою стане. Але я точно робитиму все можливе, щоб вона такою стала, тому що я вважаю, що школа має будуватися на рівності можливостей і на навчанні учнів цієї цінності. Безперечно, що в школах не повинно бути місця якимось архаїчним стереотипам і уявленням, які там були присутні в попередньому столітті, але досі фігурують у нашому суспільстві”, – зазначила вона.

На думку міністра, в останні кілька років було закладено правильний механізм, а саме Антидискримінаційна експертиза підручників.

“Я однозначно її підтримуватиму. Свою роботу я почала з протистояння в ситуації з курсом “Основи сім’ї”. Безумовно, висновок повинні давати експерти, але я теж вмію читати і не хочу, щоб у школах дітям навішували такі догми. Але для цього потрібна професійна Антидискримінаційна експертиза. Зі свого боку я хочу її перенести не тільки на підручники, для яких вона застосовується, а й на інші посібники і навчальні матеріали, на які міністерство дає гриф”, – зазначила Новосад.

ЩО ПРО ЦЕ ДУМАЮТЬ УКРАЇНЦІ

“Нинішня міністр освіти і науки остаточно поламалася. Несіть іншого. Ганна Новосад вже давно демонструвала ознаки етичного занепаду. Але тепер це вже доконаний факт.
З одного боку їй мало 36 тис гривень, щоб прогодувати потенційну дитину у разі потенційного створення потенційної сім’ї. З іншого боку вона прямим текстом задекларувала свою протидію шкільному предмету “Основи сім’ї”.
Тому з урахуванням всіх обставин дам практичну рекомендацію антисімейному міністру освіти: для створення власної успішної сім’ї доцільніше таки прочитати і практикувати курс Буковинського “Основи сім’ї”, ніж перейматися підвищенням власної вже високої зарплати.”

Руслан Кухарчук, журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації “Новомедіа”

“Міністр освіти чи то неграмотна, чи то божевільна, важко сказати, але очевидно, що нею публічно продемонстровано повну зневагу до конституційного принципу верховенства права та до прав батьків впливати на освітній процес та виховувати дітей згідно своїх моральних переконань, світогляду та цінностей.

Олена Львова

“Міністро МОН Ганно Новосад час відправляти у відставку, бо воно(1) демонструє вражаючу некомпетентність та невідповідність посаді

(1) Хоча, з точки зору “архаїчних стереотипів і уявлень з попереднього століття”, звертання у середньому роді виглядає як образа, саме така форма примусово обов’язкова при спілкуванні з представниками ЛГБТ+ в деяких країнах “прогресивного заходу”, до “стандартів” якого нас тягне міністро.”

Сергій Іващенко

Leave a Comment