Важливо Новини

Ціна свинини цьогоріч може сягнути 250 грн/кг

Ціни залишаться стабільними лише, якщо свинарям вдасться знизити собівартість виробництва свинини, а також, якщо з держбюджету буде виділено кошти на компенсацію збитків господарствам, що постраждали від АЧС. Про це повідомив гендиректор Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко на Mind.ua.

«Прогнози для України на 2020 р. невтішні. Слід очікувати дефіциту свинини і зростання цін. Якщо не буде змін із собівартістю і компенсаціями свинокомплексам за свиней у випадку АЧС, потрібно готуватися до того, що ціни на свинину сягнуть 200–250 грн/кг, а ціни на живих свиней встановлять у 2020 р. нові рекорди в 60–70 грн/кг», — зазначив Микола Бабенко.

Хоча обсяги забою та середні ціни на свинину зросли, зменшилось поголів’я на свиногосподарствах, що означає можливе зменшення продуктивності у 2020 р.

Фахівець наголосив, що в Україні є можливість отримати собівартість свинини на рівні з Бразилією, США та Канадою — 0,8 €/кг на сухих кормах, а на рідкій годівлі ще нижче — 0,5 €/кг. Навіть якщо ціни на свиней залишаться на рівні 2019 р., то з 1 млн т свинини, вирощеної в Україні, додана вартість може скласти 32 млрд грн.

Leave a Comment