Важливо Волинь Новини

“Вбивству двох дівчат можна було запобігти!”: чому волинянину-ґвалтівнику дозволили розгулювати на волі?

Волинянин Сергій Ксьондзик, якого затримали за вбивство двох дівчат у Києві, два роки тому у Львові (теж на Новий рік) намагався скоїти такий же злочин. Щоправда, тоді дві потерпілі вижили, повідомляють “Волинські новини”.

Одну з дівчат на новорічні свята він бив по голові, обличчю й грудях. А потім забрав у неї мобільний телефон вартістю 4,9 тис. грн.

Другу жертву пограбував за два тижні, перед цим теж жорстоко побивши: синцями були вкриті груди, спина, руки й ноги. Він відібрав у дівчини $300, фотоапарат вартістю 6 тис. грн і планшет.

Характерно, що Ксьондзика тоді взяли під варту. А на судах одна з потерпілих неодноразово скаржилася, що отримує від грабіжника погрози навіть із в’язниці. Прокуратура Львова наполягала на тому, щоб не випускати до суду рецидивіста, у якого було кілька судимостей, а один із останніх термінів – 11 років за зґвалтування неповнолітньої. Але суд чомусь вирішив, що чоловік не є небезпечним, і в липні 2019 року його випустили під заставу в 34 тис. грн. До речі, найближче судове засідання у цій справі мало відбутися 20 січня.

У Києві вбивство 19-річної Марії Каминіної і 16-річної Єви Лисенко також, найімовірніше, було вчинене з корисливих мотивів. Водночас у дівчат при собі були тільки мобільні телефони, недорогі прикраси й трохи грошей. Таку версію озвучили в прокуратурі Києва.

«Підозрюваним оголошено підозру за статтею 187 Кримінального кодексу України (Розбій з метою пограбування. – Ред.), сьогодні буде обиратися запобіжний захід. Наразі мотив – корисливий, з метою заволодіти майном. Але з цінностей у них були телефони, трохи грошей, якісь недорогі прикраси», – говорить спікерка прокуратури Києва Надія Максимець.

За її словами, чи було зґвалтування дівчат і чи є якісь ще пошкодження, крім зовнішніх, – визначить медична експертиза тіл.

Одна із загиблих, Марія Каминіна, була волонтеркою Червоного хреста. На сторінці Київської обласної організації Товариства колеги пишуть співчуття. «Маша неодноразово брала участь у наших акціях, допомагала під час відновлення і підготовки волонтерського простору на Богдана Хмельницького. 11 листопада 2019 року, за власним бажанням, була переведена в резерв волонтерів», – згадують колеги.

У Львові у Ксьондзика є маленька дочка. З огляду на фото, яке опублікувала його колишня дружина, дівчинці приблизно три роки.

Двоє маленьких дітей є і у Єлизавети Бершацької, яку в прокуратурі називають співучасницею вбивства. Щоправда, односельці розповіли, що Єлизавета не приділяла дітям належної уваги. «Кілька місяців тому вона захотіла погуляти. Покинула чоловіка й двох дітей і втекла», – розповіли нам в селі Липняжка Кіровоградської області, де жила підозрювана.

Leave a Comment