Новини

ЧОМУ ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА ВКОТРЕ ВВОДИТЬ В ОМАНУ ЛУЧАН. ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

Вчора ледь не всі волинські інтернет-видання облетіла новина про те, що Гнідавський цукровий завод своїми викидами забруднює річку Жидувка. Відповідна інформація була опублікована на офіційному сайті Луцької міської ради, а згодом розлетілася інтернет простором.

Примітно, що такі висновки Луцька міська рада зробила на основі наданої працівниками луцької муніципальної варти інформації. Це вже не вперше міські чиновники звинувачують Гнідавський цукровий завод без жодних на те підстав. До слова, і цього разу без досліджень профільних спеціалістів у міськраді поспішили видати інформацію на гора, так і не дочекавшись жодних досліджень. Аби детальніше розібратися в ситуації журналісти видання Волинь infa втрутились в цей скандал та були здивовані поспішними висновками високопоставлених чиновників

ДЕ БЕРЕ ПОЧАТОК РІЧКА І ДО ЧОГО ТУТ БОБРИ?

Найперше ми побували на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу, однак від початку річки до найближчої карти полів фільтрації метрів п’ятсот та й найближча карта суха, то ж апріорі неможливо, що будь-які зливи від полів фільтрації потрапляють у вищезгадану річку. На початку русла ми бачимо, що свої загати тут побудували бобри, але чи житимуть ці тварини в забрудненій хімікатами річці – питання риторичне. Та й будь-яких неприємних запахів ми не відчули.

Річка поблизу полів фільтрації Гнідавського цукрового заводу. Свої загати тут побудували бобри

ЩО ЗЛИВАЄ КРОМБЕРГ У РІЧКУ?

Далі русло річки переходить під автомобільною дорогою і протікає поблизу заводу Кромберг енд Шуберт. Запах тут справді неприємний, тож ми вирішили більш детально оглянути територію і не помилились. Від підприємства з іноземними інвестиціями в русло річки прокладена труба і є течія, тож чи щось туди зливається доводиться тільки здогадуватись.

Стічна труба поблизу заводу Кромберг енд Шуберт

ПАРК «ДУБКИ» І ПРИЛЕГЛІ АВТОМИЙКИ

Далі гирло річки, якщо її можна так називати простягається вздовж мікрорайону ЛПЗ, зокрема і парку «Дубки», де навпроти, знаходиться ряд авто мийок. Ми не беремось звинувачувати місцевих підприємців у тому, що вони скидають свої нечистоти в річку, однак, саме в цій локації вода найбільш нечиста та має специфічний запах. До слова, «резонансні» фото луцьких муніципалів ймовірно були зроблені саме тут, але прив’язати їх до Гнідавського цукрового заводу ніяк не виходить.

Найгірша вода в мікрорайоні ЛПЗ

А ЩО З ГНІДАВСЬКИМ ЦУКРОВИМ ЗАВОДОМ?

Ми також оглянули і територію прилеглу до Гнідавського цукрового заводу, однак будь-яких врізок від підприємства, які могли б забруднювати річку не знайшли, та й апріорі це неможливо, адже відстані від підприємства до самої річки доволі солідні.

 

ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ

Аби з’ясувати звідки такі висновки у Луцької міської ради , що саме Гнідавський цукровий завод забруднює річку Жидувку, отримати факти та результати досліджень за коментарем ми звернулися в управління екології Луцької міської ради. І тут найцікавіше. Виявляється, що жодних досліджень ще не проводилось, нас запевнили, що вони будуть ввечері. Не знайшлось і підтверджуючих фактів про те, що саме Гнідавський цукровий завод забруднює річку. То ж виникає цілком логічне питання: «На чому ґрунтувалась інформація опублікована на сайті Луцької міської ради»?

У телефонному коментарі представники Гнідавського цукрового заводу розповіли, що вони вже звернулися до екологічної інспекції Волинської ОДА аби спростувати всі звинувачення на свою адресу. Тож результат не примусить себе чекати та й чи не доведеться потім вибачатися високопоставленим луцьким чиновника покаже час.

Ми обов’язково триматимемо це питання на контролі, тож чим закінчиться конфлікт між Луцькою міською радою і Гнідавським цукровим заводом дізнавайтеся на сайті Волиньinfа.

ПЕТРО СОСНИЦЬКИЙ

Leave a Comment