За роботою нового парламенту активно слідкують мільйони українців. Для більшості з них питання діяльності народних обранців, точніше, її якості, – принципове. Журналісти Волинь Infa зустрілися із Соломією Бобровською, секретаркою Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентських відносин. Соломія у парламенті вперше, та в політиці – далеко не новачок. Депутатка з активною громадською позицією зарекомендувала себе як віддана патріотка, яка відстоює принципи демократії та рівності.
Розкажіть про враження від роботи в новому парламенті.
“Важко порівняти з попереднім парламентом, але вважаю, що через “турбо-режим” ми втрачаємо дуже багато важливих і глибоких нюансів, які потім маємо вносити через повторний розгляд законопроектів, які вже прийняті.
Це якраз показав попередній тиждень, наприклад, зміни до Конституції, які повинні бути прийняті за тиждень, два, три. Це перший тиждень, коли Слуги Народу апелювали до зняття недоторканності. Це все прекрасно, але має бути певна процедура, адже, ми говоримо про Конституцію, а це, фактично, Еверест, це найвищий закон в нашій державі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми крадемо в себе величезний ресурс»: Юлія Вусенко про керівні посади, політичну нерівність та плани на майбутнє
І ще один момент: парламентаризм – це, все ж таки, про традицію, про тяглість і про можливість обговорення, а не про штампування документів, які “горять” уряду чи Президенту.
Очевидно, що є певні нагальні речі, але це не стосується 80 законів за останні три місяці, – це ніби друкарська машинка”.
Над якими законодавчими ініціативами працюєте зараз?
Зараз ми готуємо заяву щодо порушення Російською Федерацією Статату Інтерполу, в частині, де йде мова про оголошення в розшук, або ставлення “червоних карток” для громадян України.
Йдеться, зокрема, про інцидент з Ігорем Мазуром, який був зупинений на польсько-українському кордоні, і на якого був виставлений так званий циркуляр.
Даний випадок став символом, чому ми хочемо привернути до цієї проблеми міжнародну спільноту. Адже, виходить, що ніхто з нас не є захищений під час виїзду закордон, тільки тому, що можемо мати відношення, очевидно, чи до волонтерства, чи до ветеранського руху… це ганебні речі.
Чого очікуєте від сьогоднішніх переговорів у “нормандському форматі”?
Дуже боюся, щоб питання сходу не підмінили на питання газу. Це класична типова “голка” Росії, яка використовує газ, як інструмент війни.
Це відбувається з 1993 року, з моменту масандрівських угод, після чого Чорноморський флот був розташований біля берегів Криму, і далі згадуємо харківські угоди, і знову Чорноморський флот, і далі чомусь саме зараз, перед зустріччю в “нормандському форматі”, знову постало питання про дешевий чи не дешевий газ.
Після, очевидно, програшу у європейських судах грошової суми, яку Російська Федерація мусить сплатити. Тому, переживаю, щоб газові питання не були винесені замість питань сходу.
Але, український народ такий, що не побоїться вийти на вулиці, якщо щось недовподоби. Зими ми точно не боїмося!
Ви працювали з Михайлом Саакашвілі, чи підтримуєте зв’язок зараз?
Грузія і Молдова, безперечно, дивиться на Україну, і нам важливо тримати марку і при можливості підтримувати їхні європейські спрямування, бо мені здається, що ми за півкроку від втрати Молдови, і ще за декілька кроків від втрати самої Грузії.
Михайло зараз в Одесі, напевно, готується до мерської кампанії, я підтримую з ним зв’язок і бажаю йому тільки успіху. Для мене Михайло Саакашвілі завжди буде президентом Грузії . Я вважаю, що це унікальний феномен на пострадянському просторі. Вражає його ментальність мислення, яку він втілив у формат важкої, консервативної Грузії.
Читайте наші новини у мережі Facebook