Медична директорка ковідного шпиталю Волинської обласної клінічної лікарні, що у селі Тарасове, Наталія Скальська вважає, що коронавірусну хворобу неправильно називати респіраторною, адже це системне захворювання, яке може вражати різні органи.
Про це вона розповіла в інтерв’ю журналісту Андрію Гнатюку, – повідомляє Перший.
«У всьому світі і в Україні також наростає рівень смертності. На перший план вийшли не легеневі прояви, а поліорганні ураження. COVID – це не респіраторна хвороба, як дехто з пацієнтів каже: «Це таке ГРВІ, сопельки». Але це не сопельки і гарячим чаєм не лікується», – сказала лікарка.
«Це системне ураження всіх органів: і головного мозку, і нирок, і печінки, судин. Зараз ми маємо багато тромбоемболій легеневих артерій, інсультів у пацієнтів з ковідом, багато порушень психічного плану. Навіть у легких хворих пропадає нюх, а це також порушення основних функцій мозку», – пояснила очільниця госпіталю.
З її слів, перші 7 днів хвороби зазвичай нагадують грип: з’являється сильна слабкість, головний біль, температура. Багато людей після цього повністю одужують, але в деяких на другій фазі – на 7-10 день з’являються пневмонія, ниркова недостатність, ураження нервової системи. Як правило, страждають ті органи та системи, які мали інші захворювання раніше.
«Наприклад, зараз у нас є пацієнт, який 2 роки тому переніс інсульт. Ковід у нього почався з повторного інсульту. Літом такі випадки були одиничними, а зараз поступає 5-6 людей з інсультом на тиждень», – сказала Наталія Скальська.
Вона каже, проблема ще й в тому, що часто люди не звертаються за допомогою, поки у них не розвиваються серйозні ускладнення. Тому посадовиця радить зв’язуватись з сімейним лікарем при перших симптомах.