З 28 квітня в Україні вступають в силу нові вимоги до переліку інформації про платників і одержувачів щодо грошових переказів.
Про це повідомила в Facebook пресслужба НБУ.
«Нові вимоги вводяться в зв’язку з вступом в силу закону України« Про запобігання і припинення легалізації (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення », – зазначено в повідомленні.
За оцінками НБУ, нововведення істотно не вплинуть на переважна більшість операцій з переказу грошей.
Два основні вимоги закону – це ідентифікація і перевірка платника, а також супровід переказу коштів з необхідного списку даних про платника і одержувача.
До чого не застосовують нові вимоги:
- Оплата проживання і комунальних послуг, податків, штрафів, інших обов’язкових платежів і зборів (незалежно від суми);
- Оплата кредиту до 30 тис. грн;
- Переклади для оплати товарів і послуг платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переклад (незалежно від суми);
- Всі грошові перекази в Україну до 5 тис. Грн;
- Зняття коштів зі свого рахунку.
В НБУ наголосили, що оплата рахунків за комуналку – це операція з низьким рівнем ризику відповідно до національної оцінкою ризику в галузі запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів і фінансуванню тероризму. У зв’язку з цим вона вимагає мінімального уваги і спрощених заходів ідентифікації, перевірки і вивчення клієнтів.
«Вимоги статті 14 закону про супроводі переказу коштів інформацією про платника і одержувача не поширюється на операції зі сплати комунальних послуг», – відзначили в прес-службі.