5 березня Верховна Рада України зібралася на позачергове засідання аби розглянути питання про висловлення недовіри генеральному прокурору Руслану Рябошапці. Перед розглядом питання генпрокурор виступив перед народними депутатами. Повідомляє 24канал.
“Я не знаю, яким буде рішення, але здогадуюсь. Та я хочу, користуючись нагодою, звернутися до людей. 28 років українська прокуратура була інструментом тиску та політичних репресій. У цьому залі є люди, які відчули це на собі”, – заявив генеральний прокурор.За його словами, протягом усього часу незалежності Генеральна прокуратура України не мала жодної довіри людей та була джерелом власного збагачення для “обраних”.
“Як наслідок – олігархи у прокурорських погонах. Ми ж робимо реформу прокуратури, яка вже увійшла в історію України. Ніколи раніше за 28 років прокуратура не зазнавала такого масового чищення та оновлення. 725 прокурорів, які не пройшли тест на фаховість і доброченсість, були звільнені”, – підкреслив Рябошапка.
Виступ Руслана Рябошапки: дивіться відео
Він також переконує, що ті прокурори, які залишилися, почали більше цінувати свою професію. Насамперед через те, що вони нарешті змогли відчути власну незалежність.
“Всього третій місяць з цих 28 років нова прокуратура живе за законом. Тому я стою у цій залі, і саме тому стоїть питання моєї відставки. Через те, що ті, кого ми позбулися, хочуть повернутися і жити далі, як жили ці 28 років”, – заявив очільник Офісу генпрокурора.
Крім того, Руслан Рябошапка перерахував результати діяльності оновленої прокуратури за останні 3 місяці:
катування правоохоронцями громадян:
відкрито 27 проваджень, 7 правоохоронців притягнуто до кримінальної відповідальності;
незаконна вирубка і продаж лісів:
понад 3 тисячі кримінальних справ, понад 60 осіб притягнуто до відповідальності, а в судах понад 300 обвинувальних актів;
нелегальний гральний бізнес:
припинено діяльність понад тисячі незаконних закладів;
про гроші, вкрадені в українців:
притягнуто до відповідальності власників 12 банків, які вкрали 13 мільярдів гривень; прокуратура знає, як повернути і самі гроші;
боротьба з корупцією:
відкрито понад 1 тисячу 200 справ проти корупціонерів, майже 900 очікують на суд;
повернення захоплених земель, лісів та підприємств:
повернуто 29 елеваторів, 10 тисяч гектарів земель і понад 5 мільярдів гривень;
злочини пов’язані з війною:
притягнуто до відповідальності 86 осіб, ще 40 очікують на суд, а 27 – вже відбувають покарання.
“Ми не втратили жодної справи, ми не втратили жодного дня розслідувань. І зараз майже кожного тижня ми відправляємо до суду нові справи, притягуємо до відповідальності нових осіб”, – наголосив Руслан Рябошапка.
Він заявив, що постанова, внесена ініціаторами, побудована на відвертій брехні і маніпуляції. Мовляв, його не цікавить думка депутата Максима Бужанського про реформу прокуратури.
“Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, у якого нарешті з’явилася надія, що вбивці його доньки будуть покарані. Я не став нічиїм слугою. Я був і є незалежним, а незалежного прокурора не можна змусити – його можна тільки звільнити. Я йду, але йду для того, щоб повернутися”, – заявив генпрокурор і покинув сесійну залу.