Волинь Новини

У Любомльському ТМО пацієнткам доступне обезболення при пологах. Фото

Біль при пологах є невід’ємною частиною процесу народження дитини. Однак він є стресовим фактором для організму матері. Стрес стимулює викид адреналіну і норадреналіну в організм матері, звужує судини в плаценті та призводить до гіпоксії плоду.

Окрім того, під час сильного болю жінка не може контролювати свої дії та часто не чує рекомендації лікаря, що призводить до додаткової травматизації під час пологів, зазначають на сторінці Любомльського ТМО у фейсбуці.

Та з розвитком медицини в останні два десятиліття у пологових відділеннях медичних закладів лікарі акушер-гінекологи все частіше стали застосовувати епідуральну анестезію, який у світі ще називають золотим стандартом знеболення.

Доступна епідуральна анестезія і для породіль акушерсько-пологового відділення Любомльського ТМО, де лікарі-анестезіологи володіють технікою такого знеболення, і з задоволенням проводять цю анестезію та контролюють увесь процес протягом пологів.

Як зазначає завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення Любомльського ТМО Тетяна Франчук, пологи зі знеболенням – це ті самі природні пологи, тільки без болю. Епідуральна анестезія є безпечною для породіллі: при пологах знеболюючі засоби вводяться в епідуральний простір та при цьому жінка може зберігати рухову активність, потуги відбуваються природнім шляхом. Окрім того, таке знеболення не шкодить дитині, оскільки кількість медикаментів, які доходять до дитини під час такого виду знеболення, мінімальна.

Послуги зі знеболення при пологах є безоплатним та входить до пакету послуг, які оплачує Нацслужба здоров’я.

Однією з тих, хто погодився на епідуральну анестезію, є пані Світлана, жителька села Омеляне Шацької громади. Це – перші пологи 30-річної жінки. Про такий вид знеболення при пологах дізналася від знайомої подруги, тож вирішила, що також скористається цією можливістю.

«О 4.30 ранку у мене відійшли води, а донечку я народила вже після 14 години. Тобто перейми тривали приблизно 10 годин. Після анестезії я не відчувала аж такого сильного болю, як це мало б бути. Але було відчуття потуг та народження дитини, я могла чітко слухати та виконувати настанови лікарів під час народження дитини, а головне – насолодитися першими радісними хвилинами з моєю донькою, не знемагаючи від болю та втоми», – розповідає Світлана.

Також жінка зізнається, що після пологів добре себе почуває, і вже днями з донькою поїдуть додому.

Як наголошує лікарка Тетяна Франчук, вибір епідуральної анальгезії дозволить зменшити пологовий біль без обмежень активності, відпочити жінці у випадку затяжних пологів, відчути перейми, брати активну участь у процесі пологів.