У підрозділах, які виконують завдання на Північному напрямку та підпорядковуються Командуванню Об’єднаних Сил Збройних Сил України, пройшли тактико-спеціальні медичні навчання в умовах максимально наближених до бойових.
До навчань були залучені бійці Волинської бригади тероборони, прикордонного загону, співробітники військової служби правопорядку, а також військовослужбовці одного зі стрілецьких батальйонів, – повідомили у Командуванні Об’єднаних Сил ЗС України.
«Першочергове завдання бойових медиків – знайти поранених, оцінити та стабілізувати їхній стан, надати домедичну допомогу, пам’ятаючи про власну безпеку. Адже поранена людина іноді може демонструвати не зовсім адекватну поведінку, тож її зброя теж потребує неабиякої уваги. Робити усе це потрібно не тільки якісно, але й швидко, бо найменше зволікання зі шпиталізацією бійця може коштувати йому життя», – розповідає начальник медичної служби одного із батальйонів на позивний «Журба».
Другим етапом медичних навчань було приймання медичним закладом поранених і їх сортування по ступеню поранення. Це все проводиться силами й засобами всіх наявних медичних підрозділів однієї із бригад територіальної оборони.
«Оцінивши стан кожного доправленого з поля бою пацієнта, медики віддають чіткі команди. Одного – негайно в реанімацію, іншого – в заздалегідь підготовлену операційну», – доповнює начальник медслужби «Журба».
Попри боротьбу за життя поранених, не забувають і про їхню зброю. Автомати, пістолети, магазини, гранати вилучаються, підписуються і замикаються в окремій кімнаті до приїзду відповідних фахівців. Майор медичної служби Ігор Калюжний говорить, що протягом навчань проводилося оцінювання готовності медичних підрозділів надавати своєчасну медичну допомогу українським захисникам.
«Мета досягнута, майже всіх хворих вчасно доставлено і врятовано. Виявлені недоліки є несуттєвими, але вони неодмінно будуть усуватися. Головне, що всі зрозуміли, як ефективно працювати у таких випадках», – зауважив Ігор Калюжний.