Навесні цього року Торчинська ОТГ святкуватиме другу річницю з дня створення. «В спадок» від 5 колишніх сільських рад до неї перейшли 19 установ та організацій. Також 6 шкіл, 3 дитячих садочки, 6 будинків культури, 6 бібліотек, медичні заклади: лікарня, ФАПи та головне 10 тисяч людей об’єдналися в одну громаду. Тож робота передбачалася об’ємна та кропітка.
Журналістів «Волинь Infa» цікавили результати такого об’єднання, а найбільше – доля двох об’єктів цієї ОТГ: дитячого садочка та спортивного комплексу, які ще в процесі будівництва. На яких етапах зараз ці процеси і від чого залежать терміни закінчення робіт, ми дізнавалися у голови Торчинської ОТГ Юрія Кревського.
Дитячий садочок, який у Торчині будують вже більше 10 років, та 120 дітей, які не можуть втрапити у навчальний заклад – це велика проблема для Торчинської ОТГ. На якому етапі зараз її вирішення?
«Питання садочка уже не тільки «дозріло», а й «перезріло». Будівля велика, вона вже накрита, зроблена електрична проводка. Щоб завершити будівництво, потрібно ще 28-29 мільйонів гривень».
Як і звідки залучали кошти до сьогоднішнього дня?
«Попередні 3 роки всі кошти на садочок залучав з державного бюджету колишній депутат від нашого округу Сергій Мартиняк, було багато що зроблено, а зараз ось уже півроку об’єкт стоїть і не робиться абсолютно нічого, адже коштів ніхто не залучає. Ми дуже надіємось, що теперішні керівники області і наш народний депутат з розумінням віднесуться до нашої проблеми та підтримають громаду».
Який дошкільний навчальний заклад відвідують діти зараз?
«120 дошкільнят стоять у черзі, а ще стільки ж відвідують старий садочок, побудований в п’ятдесятих роках минулого століття. Самі розумієте, в якому стані він знаходиться, тож ми щороку виділяємо кошти, аби підтримувати діяльність цієї установи.
Я розумію, що потреба в нових дошкільних навчальних закладах є в багатьох ОТГ. Але, враховуючи кількість наших діток, які не можуть втрапити в заклад і враховуючи стан старого дитячого садочка, я переконаний, що масштаб такої проблеми, як в Торчині, буде важко знайти ще десь на Волині».
Які шляхи вирішення проблеми бачите?
«Тільки за підтримки держави ми зможемо добудувати садочок, тому я буду стукати в усі двері, аби завершити будівництво чимшвидше».
Спортивний комплекс у Торчині біля стадіону почали будувати більше двох років тому, що вже зроблено на сьогоднішній день?
«Спортивний комплекс потрібно було почати будувати ще 15-20 років тому. Я поясню чому: у Торчині велика школа, в якій навчаються 780 дітей. Це майже 30 класів, які займаються тричі на тиждень у шкільній спортзалі, розміром 12 на 24 квадратні метри. Тож якісний урок фізичної культури в такому приміщенні провести неможливо.
Тільки навіть по цій причині будувати спортивний комплекс було необхідністю. Але основною причиною початку будівництва є величезна потреба в такому комплексі саме громади.
Населення нашої ОТГ – 10 тисяч. З них близько 2 тисяч – діти шкільного віку. Тож на сьогодні сотні дітей батьки возять за 25 км до Луцька, аби вони мали змогу відвідувати різноманітні спортивні секції.
Попередня вартість проекту – близько 25 мільйонів гривень. 3 мільйони з них вже вкладено: половина цього об’єкту зведена і накрита».
Не секрет, що після того, як проект «Спортивний комплекс» стартував, звучали висловлювання, на кшталт: для чого було починати будувати другий об’єкт, ще не завершивши перший (дитячий садочок)? Яка Ваша позиція з цього приводу?
«Створити такий комплекс – це рішення всеукраїнського рівня, прийняте відповідною постановою Кабінету Міністрів. Я запевняю, ресурси і можливості для утримання такого закладу у Торчинській громаді є, і ми стовідсотково зможемо це робити.
Більше того, я готовий починати будувати 20-30 об’єктів, підтримувати будь-які ініціативи, аби керівництво області та народний депутат, обраний від нашого округу, ставилися з розумінням до наших потреб. Дуже прошу звернути на моє прохання увагу та допомогти нашій громаді!».
Зараз усіх жителів Торчинської ОТГ дуже хвилює питання що нависло над нашою лікарнею. Невже її закриють, як так? Як вагітна жінка на 8-9 місяці має їхати, наприклад з Білостоку, аж у обласну лікарню? Зараз на обліку в гінеколога смт Торчин стоїть близько 90 жінок..