Як стало відомо, Ольга Маркусь, яка родом зі Старої Вижівки, а нині працює у Києві, пояснила, чому виникає міофасціальний біль.
Про це лікарка інформує у соцмережі Facebook.
⠀

⠀

⠀
Тригерна точка (ТТ)— це ділянка локального напруження та болючості м’яза, при тиску на яку виникає інтенсивний локальний біль та відбитий біль в будь-яку частину тіла.
⠀
ТТ може бути активною (спонтанно болючою) або прихованою (боліти лише при стимуляції).
⠀

⠀

⠀
Основні фактори, які сприяють розвитку МБС:








⠀
Симптоми МБС включають:
⠀
– біль у м’язах (описують як глибокий, ниючий, пульсуючий, стискаючий, жорсткий)
⠀
– наявність тригерної точки
⠀
– зменшення обсягу рухів в уражених місцях (наприклад, важко повністю повернути плече).
⠀
Часто люди з міофасціальним болем мають скарги на головний біль, поганий сон, стрес, тривогу, пригнічення настрою та відчуття втоми.
⠀


⠀
Ін’єкції проводять сухою голкою (введення голки без будь-яких речовин) та вологою голкою (за допомогою голки вводять лідокаїн або інший анестетик в ТТ).
⠀
Фізична терапія може включати масаж, вправи на цілеспрямоване розтягування та зміцнення уражених м’язів, методику “розпилюйте і розтягуйте” (розпилення охолоджуючої рідини на ТТ, а потім повільне розтягнення м’яза вручну), застосування місцево тепла або холоду, застосування УЗД (за допомогою звукових хвиль посилюють кровообіг та подають тепло в м’язи, що сприяє зменшенню напруги).
⠀
Застосовують методику біологічного зворотного зв’язку та когнітивно-поведінкову терапію (корисна для поліпшення сну та зменшення тривожності).
⠀

⠀