Мінімальна ставка в Польщі у 2021-му зросла до 13,78 злотих нетто (сума після відрахування всіх податків) на годину
А це значить автоматичне підвищення зарплати для працівників цьогоріч у середньому на 300 злотих. Так, на виробництві українці заробляють 2,5-4 тис. злотих (18,5-30 тис. грн) залежно від того, працюють вони 8 або 12 годин щодня.
Аналогічні зарплати також на логістичних складах, де ставка дорівнює 13,8-14,5 злотих/год, або на підприємствах харчової промисловості. Зварювальники та електрики отримують більше – 3,5-4,5 тис. злотих на місяць (26-33 тис. грн). Про це розповіла директорка департаменту рекрутації компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда, пише obozrevatel.com з посиланням на «Українські новини».
Найчастіше українці працюють на виробництві, оскільки є стабільний попит на робочу силу. Це підприємства харчової промисловості – рибозаводи, м’ясокомбінати, виробництво заморожених продуктів, а також логістичні склади, де в період пандемії стабільно багато роботи.
«До пандемії багато українців було працевлаштовано в сфері послуг – готелях, ресторанах, кафе. За рік через локдаун частина українців втратила роботу і почала працювати на виробництві, зокрема. Але наразі після послаблення карантинних обмежень і відкриття готелів та закладів гастрономії попит на працівників у цих галузях росте, тому українці знову вибирають роботу і в сфері послуг», – сказала Джоболда.
Раніше польські роботодавці заявили про брак заробітчан. Фермерські господарства та ресторанно-готельна галузь (готелі, кафе, ресторани) почали відчувати гостру нестачу робочих рук.