Настоятель парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці в Луцьку Віктор Михалевич розповів, хто може стати хресними батьками для дитини.
Про це йшлося у програмі “Духовна абетка” на 12 каналі.
“Якщо дитина неповнолітня, вона повинна мати тих, хто буде за неї перед богом відповідати і виховувати в християнському дусі. Хрещені мають бути віруючими людьми, саме тими, хто зможе цій дитині разом з татом і мамою допомогти пізнати Бога”, – пояснює священник.
І додає, що нині ж за кумів беруть просто найближчих друзів, не зважаючи на їхній духовний стан.
До слова, отець Віктор каже, що хрещені не обов’язково повинні бути релігійними людьми, головне – щоб були благочестивими, праведними й добрими. Втім, потрібно, аби вони сповідували віру. Нехрещених людей чи тих, хто має інакшу віру, за кумів брати не можна.
“Охрестити – це важливо, але ще важливіше – те, що буде потім. Коли дитину просто обрядово похрестили, а наступний раз приведуть у церву перед школою, а втретє вже на вінчанні – то це не християнське життя”, – пояснює Віктор Михалевич.
Священник каже: згідно з православним уставом, для хлопчика достатньо одного хрещеного тата, для дівчинки – однієї лише хрещеної мами. Але традиційно склалося, що беруть за кумів цілу пару, а інколи – й не одну.
“Це не є погано. Буває, що хтось із хрещених віддаляється від сім’ї, виїжджає за кордон абощо. Тоді в дитинки залишаються інші хрещені батьки, які будуть її підтримувати”, – додає Віктор Михалевич.
За його словами, не обов’язкова постійна фізична присутність у житті похресника – достатньо лише молитися за нього, якщо немає можливості проводити час разом.