Юрій Ройко, депутат Волинської обласної ради, надзвичайно різностороння особистість. Окрім політики, бджоляства та лісового господарства, цікавиться садівництвом та психологією виховання улюбленого онука. Журналісти Волинь Infa поспілкувалися з депутатом про пріоритети в роботі, плани на майбутнє та хобі, яким захоплюється зараз.
Розкажіть про свою депутатську діяльність та першочергові завдання на сьогодні.
В мене дуже серйозна співпраця з Анатолієм Дорощуком, селищним головою Цуманської ОТГ (від цього округу я є депутатом). До речі, з ним у нас одна Альма Матер (я по освіті лісник, закінчив лісогосподарський факультет сільськогосподарської академії в Києві).
Найперше, що ми зробили – намалювали так звану “дорожну карту”, тобто визначили, над чим потрібно працювати першочергово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Старість не омине”: майже 40 років нікого не цікавила доля геріатричного пансіонату у Луцьку
Перший мій реалізований депутатський запит – вирішення проблемних питань Цуманської школи. Для цього ми залучили з обласного бюджету 2 млн 200 тис. грн. Було відремонтовано стелю, покрівлю, зроблене сучасне освітлення.
Ця школа, до слова, моя рідна школа, яку я закінчив із золотою медаллю, найбільша в сільській області, там навчається 1200 дітей. Корпус для початкової ланки був побудований ще у 50 роках, стеля була в аварійному стані, а першачків – 450 дітей.
Ще ми повністю відремонтували фойе, поставили новий твердопаливний котел і оновили шкільний майданчик – поклали бруківку. Ця школа тепер під моїм постійним контролем.
Мене дивує одне: до мене ж теж були якісь депутати, бачили цю школу…чому ж нічого не зробили? Наша проблема у тому, що ми не хочемо випереджувати проблему, а чекаємо, поки станеться лихо, і тоді вже мусимо терміново вирішувати нагальні питання. Це не правильно.
За роки мого депутацтва влаштоване сучасне вуличне освітлення всіх основних напрямків селища Цумань. В деякі села провели освітлення, якого там не було взагалі!
Основною системною проблемою в Україні є проблема дуалізму влади. Ця проблема була яскраво виражена у нас в області, коли перетягували ковдру кожен на себе, показуючи, хто ж хазяїн і забуваючи про основне: працювати на благо краю і людей.
Яке ж вирішення цієї проблеми, на Вашу думку?
Великі надії я покладаю на децентралізацію. Я вважаю, що на обласному рівні мають створити виконавчий комітет, який буде виконувати рішення, що приймає рада. А голова обласної ради має бути і головою виконавчого комітету в одній особі. Адже в жодній країні Європи такого нема, щоб виконавчу гілку влади представляла державна структура, яку уособлює Президент. Через це і виникають розбіжності і дуалізм.
Чим цікавитесь, окрім політики? Які маєте захоплення? Про бджолярство ми вже знаємо.
Окрім діяльності депутата обласної ради, я уже майже 30 років працюю в приватному виробничому бізнесі. Діяльність пов‘язана з переробкою сільгосппродукції, із зерном, макаронними виробами, крупами тощо. Також одне з моїх улюблених занять – садівництво.
А основне моє хобі, вірніше, те, що перевернуло моє життя, – це народження внука 5 років тому. Будь-яку вільну хвилинку я проводжу з ним, ми багато розмовляємо, гуляємо, вивчаємо види дерев. Ви знаєте, до дитини треба дослухатися. Не піддаватись маніпуляціям, але дослухатися. У вихованні дитини, як і в будь якій іншій сфері, потрібно бути дипломатом.
Читайте наші новини у мережі Facebook