Важливо Волинь Новини

Волинські журналісти розповіли, як захищають Україну

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч, присвячена Дню військового журналіста. Поспілкувалися з тими, хто ще вчора працював у редакціях та студіях, а сьогодні зі зброєю в руках захищає Україну. Вони продовжують виконувати свою місію – говорити правду, навіть у найскладніших умовах.

Читайте також: Арахамія відреагував на заяву Порошенка про вибори в Україні 26 жовтня

У заході взяли участь військові-медійники, народна депутатка Ірина Констанкевич, депутат Волинської обласної ради Орест Маховський, директорка музею Оксана Важатко, представниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення у Волинській області Лілія Бойко, учні Волинської Малої академії наук разом із директором Тетяною Михалюк та студенти факультету журналістики.

Також подяки військовослужбовцям вручила народна депутатка України, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич. Вона наголосила, що журналісти, які стали на захист держави, несуть особливу місію – їхня зброя не лише автомат, а й слово, що має силу викривати брехню і відстоювати справедливість.

«Військові журналісти – це ті, хто тримає інформаційний фронт, ризикуючи життям заради правди. За час повномасштабної війни Україна втратила щонайменше 112 журналістів і працівників медіа, які віддали свої життя, щоб світ дізнався про боротьбу нашого народу. Серед них – троє журналістів із Волині. У час війни правдива інформація стає не менш важливою зброєю, ніж будь-яке озброєння, адже вона формує світову підтримку та допомагає Україні боротися далі», – зазначила Ірина Констанкевич.

Серед військовослужбовців– сержант Олександр Садовник, колишній оператор Волинського телебачення. Під час бойових дій він отримав важке поранення, але не втратив сили духу.

Капітан Святослав Лесюк, знаний за свої радіоефіри, поділився власними роздумами про війну:

«Журналістика навчила мене слухати і ставити правильні запитання. Тут, на фронті, головне питання – як вистояти і перемогти. І відповідь у нас одна – разом, до кінця».

Майор Дмитро Ураєв, у минулому працівник ТРК «Аверс», зазначив:

«Ми воюємо не лише за територію, а й за правду. Бо ворог атакує не тільки зброєю, а й брехнею».

Майор Володимир Данилюк, головний редактор «Волинської газети», зізнався:

«Кожен день війни – це реальність, яка не потребує вигадок. Війна забирає все зайве, залишаючи головне – людей, правду і віру».

Дехто з нагороджених не зміг бути присутнім на заході, оскільки нині виконує бойові завдання. Подяки їм передадуть окремо:

✔️ Майору Надії Замризі

✔️ Капітану Сергію Хомінському

✔️ Сержанту Олександру Пирожику

✔️ Молодшому сержанту Сергію Крайвановичу

 

На заході також були присутні учні Волинської Малої академії наук, які поспілкувалися з військовими журналістами про важливість інформаційної безпеки та боротьбу з дезінформацією. Юні дослідники передали воїнам власну збірку «Волинь у дослідженнях юних науковців», у якій зібрані історії про сучасних героїв.

 

Урочистості відбулися у відділі сучасної історії України Волинського краєзнавчого музею – серед експонатів, які нагадують про подвиги наших військових. Тут особливо гостро усвідомлюєш, що сучасна історія України пишеться не чорнилом, а кров’ю і мужністю тих, хто боронить державу.

 

Військові журналісти продовжують ризикувати життям, щоб світ знав правду. Вони тримають інформаційний фронт так само стійко, як їхні побратими тримають оборону на передовій.

 

Їхня зброя – слово, сила якого не поступається снарядам.