Відтак, до 2014 року Сергій Свириденко жив у Донецьку, працював торгівельником. Потім служив у Збройних силах України. А після демобілізації заснував у селі Іванопіллі фермерське господарство «Козацьке подвір’я».
Спочатку придбали в бабусі з Костянтинівки сім звичайних кіз. Згодом закупили у Німеччині цапа англо-нубійської породи. Поступово стадо збільшувалося. Тож господар отримав грант і за надані гроші 2017 року відкрив сироварню, пише Високий Замок.
Таким чином сформована невеличка команда із козячого та коров’ячого молока почала виготовляти різноманітну продукцію. Вчилися, як мовиться, «на марші». Рецепти використовували не лише класичні, а й авторські, закваску брали італійську — тільки якісну, без заборонених добавок. Та найголовніше, що до роботи ставилися з великою любов’ю. Тому усе виходило.
Свої товари господар продавав у місцевих крамничках, на ярмарках, через мережу Інтернет. Справи розвивалися непогано. Готувався нарощувати обсяги виробництва.
Але війна, що вибухнула 24 лютого, внесла великі корективи у ці плани. Розпочалися артилерійські обстріли, зник газ. Суттєво впав збут продукції. Утримувати тварин ставало дедалі важче через дефіцит кормів, води та електроенергії. Тому україномовний представник Донбасу з чубом-оселедцем вирішив переїхати на більш спокійну територію. Прихисток запропонував йому волинський фермер Іван Будь із села Дерно. Відтак на початку вересня Сергій найняв автомобіль-«скотовоз», яким за 1000 кілометрів перевіз обладання та 150 своїх кізок.
На новому місці – незвичний клімат, інша трава. Тож чотириногі особини приживалися непросто, часто хворіли (окремі навіть загинули). Однак поступово призвичаїлися до нових умов і стали «західняками».
Зараз не всі кози дояться, адже значна частина — кітні. Але після окотів молока суттєво побільшає. Тоді виробництво набере нових обертів, розшириться асортимент.
До речі, 1% виторгу від проданої продукції Свириденко перераховує на потреби ЗСУ. Військовим та їхнім родинам під час купівлі надає 5%-ні знижки. Робить усе для того, аби наблизити Перемогу і в шахтарському краї запанував мир.