Як стало відомо, неврологиня Ольга Маркусь, яка родом зі Старої Вижівки, а нині працює у Києві, розповіла про актуальні питання діагностики і лікування головного болю.
Про це лікарка інформує у соцмережі Facebook.
Скарги на головний біль та порушення сну є поширеними серед населення, які до того ж значно погіршують якість життя.
⠀
Зв’язок існує, проте тут класична ситуація «курка чи яйце» – незрозуміло чи головний біль спричинює порушення сну, чи регулярні проблеми зі сном призводять до головного болю.
⠀
Існують дослідження, які демонструють зв’язок між головним болем та порушенням сну, так як вони мають спільні механізми виникнення. Наприклад, гіпоталамус — частина мозку, яка регулює сон і збудження — також містить нейрони, які беруть участь у модуляції болю. Тому недосипання може призвести до порушення низхідної системи контролю болю.
⠀
В шишковидній залозі (епіфізі), виробляється мелатонін, гормон, який допомагає нам заснути, коли день змінює ніч. Низький рівень мелатоніну пов’язаний з мігренню, кластерним головним болем, а також гіпнічним головним болем.
⠀
Люди, які страждають на мігрень, мають частіше проблеми зі сном, ніж ті, хто має інші типи головного болю або ж взагалі їх не мають.
Вони часто скаржаться на недостатність сну, мають більшу потребу у сні. Одним з можливих пояснень цього є спроба лягти спати під час приступу для полегшення нападу.
⠀
Скарги на проблеми зі сном частіше зустрічалися у хронічних, ніж епізодичних мігрененей.
⠀
Порушення сну може бути тригером нападів мігрені. Особливо ті, хто спить в середньому лише 6 годин на ніч, відчувають частіше і сильніші головні болі, ніж ті, хто спить довше.
⠀
Надмірний сон також часто викликає напади мігрені. У людей, які сплять у вихідні дні довше, щоб компенсувати втрачений сон протягом тижня, часто виникає приступ, так звана «мігрень вихідного дня».
⠀
Мігрень також може негативно вплинути на сон, викликаючи відчуття виснаження і надмірної сонливості, що в свою чергу може порушити цикл сну і неспання.
⠀
Оскільки як занадто мало, так і занадто багато сну пов’язують з мігренню та іншими розладами головного болю, одним з найважливіших способів боротьби з цими проблемами є нормалізація сну. Тут важливо спати не менше 7-8 годин та дотримуватися гігієну сну.