Волинь Новини

Як на Волині облаштовують кодон із Білоруссю

Кордон України з Білоруссю посилено охороняють, спецоперація “Полісся”, яка стартувала в листопаді, триває.

Про це розповіла Суспільному речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Протяжність державного кордону України з Білоруссю в межах Волині – 215 кілометрів. На кордоні другий місяць облаштовують державний рубіж.

Територію вздовж кордону нині посилюють спеціальним парканом, – каже речниця волинських прикордонників.

Як на Волині облаштовують кодон із Білоруссю

“Постійно відбуваються роботи по інженерному облаштуванню кордону. Уже значна частина обладнана сіткою “ягоза”, також триваю роботи щодо інженерного облаштування”, – зазначає речниця. Додає: також на кордоні збільшилася щільність охорони за рахунок резервів та сил інших правоохоронних органів.

Вздовж кордону регулярно їздять патрулі. “Зараз ми знаходимося на підкріпленні підрозділу. Якщо буде загострення на якійсь ділянці чи правопорушення відбуваються – ми одразу сідаємо в авто і їдемо на кордон, відповідно до ситуації діємо”, – каже військовослужбовець Іван Силка.

Як на Волині облаштовують кодон із Білоруссю

З собою учасники патрульної групи обов’язково мають автомат, два споряджених магазини, засоби зв’язку, кайданки і газовий балончик.

Пункт пропуску “Дольськ” з осені закритий. Без спецдозволу тут не проїхати, – розповів прикордонникСергій Мельник. За чотири кілометри від пункту пропуску – кордон з Білоруссю.

На дорозі облаштували контрольний пост та встановили пристрій “кактус”.

“Біля нас пункт пропуску “Махро”, він зараз не працює, бо роблять його. На даний час у нас все тихо та спокійно”, – каже прикордонник Сергій Мельник.

Місцеві стали пильнішими до чужих людей у селах, – каже заступник Любешівського селищного головиВолодимир Сергійчук.

З його слів громада підтримує прикордонників. “Тиждень назад ми виділяли 50 тисяч на закупівлю бетонних стовпчиків, попередньо так само з селищного бюджету на придбання “ягози” і взагалі у нас в сільраді є програма підтримки прикордонного загону”, – зазначив селищний голова.

Одне з обійсть, найближчих до кордону з Білоруссю, належить братам Кабанчукам. Один із них, Віктор, каже: закриття переходу зупинило спільне соціальне життя. Але після посилення охорони кордону, говорять брати, відчувають себе в безпеці.