Як стало відомо, обранці громади підготували звернення щодо логічного завершення реформи децентралізації та збереження Ковельської виховної колонії.
Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.
Засідання постійної комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів провів її голова Андрій Мілінчук за участю членів Володимира Бичика, Сергія Неридька, Василя Дудки, Галини Стасюк, заступника міського голови Ігоря Прокопіва та секретаря міської ради.
Комісія погодила проекти рішень про перейменування та затвердження нової редакції статутів ліцеїв імені Олени Пчілки, № 10, № 13, № 3 імені Лесі Українки, закладу дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 9 «Пролісок», про проведення конкурсів на посади керівників названих закладів загальної середньої освіти та затвердження Положення про конкурс.
Підтримали депутати і два звернення – до Президента України, Прем’єр-міністра, Міністра юстиції, народних депутатів з проханням не закривати виховну колонію в Ковелі, що передбачено оптимізацією мереж установ виконання покарань. Тут створена міцна матеріально-технічна база для отримання неповнолітніми вихованцями загальноосвітньої та професійно-технічної освіти, працює досвідчений колектив.
В обговоренні питання взяв участь начальник колонії Іван Абрамчук, який, зокрема, висловив думку, що в умовах реформування адміністрація пропонує варіант перепрофілювання установи на інший вид режиму утримання засуджених.
В іншому, яке буде скеровано Президенту України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів , висловлено стурбованість процесами децентралізації, в результаті яких порушується її мета – передача повноважень та фінансів від державної влади органам місцевого самоврядування. Існує ризик, що головними, після голів ОДА, в територіальних громадах будуть не мери, як то мало би бути, а – голови мегавеликих РДА, яких затверджуватиме Президент України.