Як стало відомо, Верховна рада відхилила законопроект «Про внесення змін до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо вдосконалення пенсійного забезпечення».
За відповідне рішення проголосували 264 народних обранця.
Законопроектом із пропозиціями президента України передбачається, що для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року незалежно від перерв у період до 1 січня 2022 року (раніше передбачалося до 1 січня 2016 року).
Окрім того, передбачається, що до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш ніж 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір її пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
«Враховуючи результати розгляду комітетом, комітет ухвалив рішення рекомендувати ВР підтримати пропозиції експрезидента та відхилити закон в цілому так, як це мала зробити попередня Рада», – сказала під час обговорення голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
Утім, народний депутат з Волині Ірина Констанкевич вимагає вирішення актуальної проблеми, захищаючи інтерес пенсіонерів. Про це нардепка зазначила у власній сторінці у соцмережі Facebook.
“Питання пенсіонерів і жінок після 55 років, які звільнені з роботи та мають не менше 30 років страхового стажу знову відхилено – головний аргумент немає грошей – додаткові витрати потребуватимуть від 12 до 34 млрд.
Цифри вражають, звичайно, але є ще інші цифри – кількість таких жінок понад кілька тисяч і розміри їх пенсій в межах 2 тис грн. У мене на окрузі – це 60% жінок і проживають вони у сільській місцевості: Череваха, Жорнища, Пнівне, Щитинь, Дідичі…..
Сотні сіл і тисячі жінок, які тяжко працювали, щоб заробити мізерну пенсію від держави.
Я розумію, що коронавірус і люди хворіють. Але хворіють переважно пенсіонери, літні люди з груп ризику.
Тому, будемо наполягати, щоб профільний комітет, якщо відхиляє – натомість має пропонувати шляхи вирішення пенсіонерів. «Монобільшість» має мам, бабусь – і ці питання їм мають бути не чужими” – йдеться у дописі.