Волинь Новини

В Шацькому районі залишився всього один учасник бойових дій у Другій світовій війні. ФОТО.

Як відомо, рівно 75 років тому замовкли постріли найкривавішої в історії людства війни, яка забрала життя 65 мільйонів людей по всьому світу, з них українців – від 8 до 10 мільйонів. Ще до 22 червня 1941-го на фронтах Другої світової загинуло майже сто тисяч наших співвітчизників. Багато з тих, хто вижив, залишилися інвалідами… Тим борцям, які ще в строю, нині понад 90 років…

Із сумними цифрами підходить до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Шацький район, пише газета «Новий погляд+».

За останні місяці відійшли у вічність четверо поважних ветеранів-фронтовиків: Михайло ГіричСтепан Королюк з Шацька, Тарас Поцьох з Мельників, Олексій Шевчук з Хрипська (похований у білоруському Бресті). Найактивніші з них на минулорічному мітингу біля обеліску Слави ще згадували злочини нацистів проти людяності і вшановували пам’ять про загиблих воїнів і жертв війни. На нинішньому – хвилину мовчання присвятять і їм.

Адам Дударчук, голова Шацької районної ради ветеранів:

«Наша районна організація об’єднує ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій на території іноземних держав, ветеранів праці, АТО/ООС, органів внутрішніх справ і силових структур, дітей війни, пенсіонерів – всього понад 4 тисячі осіб у 9-и первинних ветеранських організаціях.

З учасників бойових дій, фронтовиків Другої світової залишився один Костянтин Чесноков. Ця шанована людина є по­чес­ним жи­телем Шацька, він наго­род­­жений орденами «За муж­ність» ІІ і ІІІ ступенів, має звання відмінника освіти, а його ім’я впи­сане в книгу «Національні лідери України». Сьогодні Костянтин Петрович помаленьку одужує від важкої хвороби.

Окрім цього, є в районній організації особи, які прирівняні до учасників бойових дій: Ганна Тимошук з Шацька (малолітня ув’язнена), Ольга Бондарук (поранена під час проходження фронту) та Антоніна Куран (поранена під час бою на кордоні з Польщею) з Пульма, Іван Цекот (брав участь у розмінуванні територій) з Піщі. З-поміж інших є 8 осіб, які зазнали поранень у війну, будучи дітьми; 21 вдова ветеранів, дві сотні учасників війни, понад тисяча дітей війни.

Щороку ветерани отримують разові грошові допомоги до 9 травня. Власних фінансів небагато – 30 тисяч гривень з місцевої казни на всю структуру, включаючи й районну організацію ветеранів АТО/ООС.

Оскільки зараз період карантину, то День Перемоги над нацизмом ми відзначимо молитвою в храмах району і покладанням квітів до обелісків і братських могил. Вітаю ветеранів із знаковою датою, схиляю голови перед героями, які зупинили ворога та принесли людству мир і надію – зичить Адам Дударчук.

Leave a Comment