Про це розповів Суспільному заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев.
З його слів, у навчальному закладі встановили нові вікна та двері, облаштували індивідуальний тепловий пункт, модернізували інженерну мережу, встановили сонячну електростанцію, пандус та оновили прилеглу територію.
“Дуже була погана ситуація з опаленням. Інколи температура доходила 14-15 градусів зимою. І щось треба було терміново робити. Термомодернізація підвищила середню температуру до 23 градусів. Ми вже зекономили близько 30% грошей на теплі”, — говорить Тарас Яковлев.

Ліцей побудований у 1989-му році. Тут навчається 1100 дітей. І це перший капітальний ремонт приміщення за 36 років, каже керівниця навчального закладу Любов Сірант. З її слів, роботи розпочалися восени і тривали протягом усієї зими.
“Взимку виникла потреба вимкнути опалення в школі, але стіни вже були утеплені. Ми переживали, що прийдеться переводити навчання на дистанційну форму. З вимкненим опаленням ми тиждень вчились абсолютно спокійно і тоді я повірила, що ми будемо мати ефект після термомодернізації”, — каже Любов Сірант.

Вчителька математики Іванна Лемешук каже, що працює в ліцеї 13-ий рік і зміни, які відбулися за останній рік помітні та відчутні.
“Хоча по кабінетам на сонячній стороні завжди тепліше, на західній – холодніше. Але, навіть в тих холодніших кабінетах жарко в деякі моменти”, — говорить вчителька.

Зі слів Тараса Яковлева, окрім ліцею у проєкті термомодернізація ще шести комунальних закладів в Ковелі — на це Європейський інвестиційний банк видав місту кредит на суму 4 мільйони 700 тисяч євро. Ці кошти будуть витрачені на утеплення пологового будинку і одного з корпусів лікарні.
“Цих 4,7 мільйони євро, які ми беремо в позику, ми будемо віддавати упродовж 15 років, і за рахунок економії споживання тепла навіть в цих цінах сьогоднішнього дня, а вони ростуть, ми не будемо переплачувати. Будемо все одно економити”, — говорить заступник Ковельського міського голови.

Європейський інвестиційний банк довгостроковий партнер України, каже його віцепрезидент Карл Негаммер. Ковель став першим містом в Україні, де завершили роботи. Загалом сотня громад України очікують на термомодернізацію комунальних установ.
