В Україні не закриватимуть гімназії та початкові школи у межах реалізацієї реформи старшої школи “Профільна”. У відомстві кажуть, що реформа вимагає реорганізації мережі закладів освіти, однак масового закриття шкіл не відбудеться.
Читайте також:Довжелезна черга: у Луцьку жителі «штурмували» новий заклад
Про це заявили у Міністерстві освіти і науки України, зазначає 24 Канал.
У МОН повідомили, що гімназії й початкові школи (1 – 9, 5 – 9, 1 – 4 класи) не закриватимуть. Проте реформа пропонує змінити тип окремих закладів освіти. Деякі з них стануть ліцеями (навчатимуть переважно старшокласників), інші – гімназіями та початковими школами, які збиратимуть дітей громади відповідного віку.
Початкова школа лишиться якнайближче до місця проживання дитини.
Також реформа не змінює норми щодо мінімальної та максимальної кількості учнів у 1 – 9 класах. Як і раніше, мінімальна кількість учнів – 5, максимальна – 24 у початковій школі та 30 – у базовій.
Учні зможуть самостійно обирати профіль навчання. У місцевості, де живе учень, заклад освіти має пропонувати різноманітні профілі, а не лише гуманітарні.
Для впровадження реформи потрібно змінити мережу закладів освіти. Старші учні мають вчитися у великих ліцеях: що більше учнів на паралелі, то більше груп можна створити для вибору профілів і предметів чи курсів. Тоді з’явиться можливість запропонувати вчителям у ліцеях повне навантаження, а також забезпечити викладання профільних предметів або курсів. Також ліцеї будуть оснащувати потрібним обладнанням,
– уточнюють у МОН.
У МОН додають, що найкращий варіант, якщо ліцеї будуть відокремленими, оскільки старшокласники потребують інших підходів, аніж молодші учні. Крім того, у них може бути інший спосіб організації навчання (наприклад, змінні групи замість класів, вивчення одного предмета в межах семестру за модульним принципом тощо).
У МОН дають відповідь на це питання на двох прикладах.
Читайте також наші новини у Facebook