2 квітня в Луцьку презентували двотомник історика Дмитра Чобота “Ключі від миру і війни” і роман його сина, видавця Андрія Чобота “Сержант В’юн” про військового з Рівненщини Миколу В’юка, який взяв у полон десятьох російських військових і в той же день отримав поранення обох ніг, які йому згодом ампутували.
Читайте також: Важливі зміни у ПДР: кому дозволили рух смугою громадського транспорту
Презентацію книг відвідав головний герой роману Сержант В’юн” Микола В’юк, який родом із Радивилівської громади Рівненської області. Як розповів ветеран Суспільному, його бойовий шлях ліг в основу сюжету.
Влітку 2023 року на п’ятому місяці служби військовий разом із побратимами під час штурму взяли у полон 10 російських військових на Луганщині. У той день був його останній бій, де він отримав поранення обох ніг, через що їх довелося ампутувати.
“Одна з мін 120 калібру розірвалася недалеко від мене, і поранила мене і мого побратима. Ноги втратив, бо була довга евакуація, більш як 5 годин. У мене були турнікети, а турнікети можуть бути надіті максимально 2 години”, — зазначив ветеран.

Микола В’юк нещодавно повернувся з Америки, де отримав протези, завдяки яким зможе ходити. З його слів, із 90 американських клінік відгукнулася тільки одна.
Автор роману Андрій Чобіт розповів: Микола — його друг дитинства. У своєму першому романі “Сержант В’юн” описав реальні події російсько-української війни, які почув від друга. “Микола мені розповів такі речі, про які мала би знати вся Україна, і таким вчинком Микола зробив, він мав удостоїтися найвищої нагороди”, — зазначив автор твору.

Над створенням роману Андрій Чобіт працював упродовж чотирьох місяців. Книга вийшла 2024 року. Перший наклад — 700 примірників, другий — 1000 екземплярів.
“28 розділів, і кожен розділ — це окрема історія, яка цілісно зв’язана між собою, і в якій описані всі перипетії, до війни, під час і після. Допомагала моя дружина: вона була першим читачем і першим критиком”, — сказав видавець.

Свій двотомник “Ключі від миру і війни”, в якій описуються причини російсько-української війни, представив історик, краєзнавець, публіцист, батько Андрія Дмитро Чобіт. З його слів, перший том вийшов у грудні 2024-го, другий — у лютому цього року.

“Ключі – це метафора, це алегорія України і питання безпеки. Від того, де опиниться Україна за підсумками цієї війни, в якій системі безпеки, європейській чи азійській і буде залежати доля миру і війни в Європі і в світі”, — додав історик.

Зі слів Дмитра Чобота, у Луцьку вперше презентував двотомник. З романом “Сержант В’юн” ознайомлювали читачів у 15 містах України, каже Андрій Чобіт. На презентацію книг у Волинську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки прийшли понад 50 відвідувачів.
Читайте також наші новини у Facebook