Упродовж 2024 року прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури обласної прокуратури до суду скеровано два обвинувальні акти щодо шести посадових осіб філії державного підприємства “Ліси України“.
Читайте також: У Луцьку двоє учнів влаштували імітацію вибуху в ліцеї
Проте в Єдиному реєстрі досудових розслідувань не встановлені відомості про розпочаті у 2024 році кримінальні провадження стосовно посадових осіб працівників волинської філії “Поліського лісового офісу”, таку відповідь на інформаційний запит Суспільного надали в обласній прокуратурі.
Незаконна порубка дерев у Маневицькому лісовому господарстві
Зокрема, у лютому до Маневицького районного суду скерований обвинувальний акт відносно організованої групи у складі чотирьох осіб за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 246, ч. 4 ст. 191 Кримінального Кодексу України, у тому числі щодо майстра лісу філії “Маневицьке лісове господарство” державного підприємства “Ліси України”.
У ході досудового розслідування встановили, що ці люди впродовж березня-травня 2023 року, діючи в складі організованої групи, вчинили таємне викрадення готової лісопродукції з місць її зберігання на ділянках, де філією “Маневицьке лісове господарство” державного підприємства “Ліси України” здійснювалися рубки, а також незаконну порубку дерев на території лісів вказаної філії.
Судова справа по Колківському лісовому господарстві
Також, у вересні 2024 року до Маневицького районного суду скерували обвинувальний акт щодо організованої групи у складі пʼяти осіб, у тому числі щодо двох майстрів лісу та лісничого філій державного підприємства “Ліси України” за ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України.
Під час досудового слідства встановили, що впродовж жовтня-листопада 2023 року зазначеними людьми у складі організованої групи здійснили незаконну порубку дерев породи сосна на території Куклинського лісництва філії “Маневицьке лісове господарство”, Тельчівського та Чорторийського лісництв філії “Колківське лісове господарство”.
Окрім того, дії вказаних працівників лісової охорони кваліфіковано за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України. Вони вчинили перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення працівниками правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень, що полягало у проведенні рубок понад обсяги, передбачені лісорубними квитками на території вказаних лісництв, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
В межах вказаного провадження лісничий Чорторийського лісництва філії “Колківське лісове господарство” та лісничий Куклинського лісництва філії “Маневицьке лісове господарство” обвинувачуються у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службових обовʼязків, що полягало у незабезпеченні належного контролю за місцями заготівлі деревини, внаслідок чого допущено незаконну порубку дерев на території вказаних лісництв, спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Загалом, унаслідок незаконних дій вказаних людей здійснили незаконну порубку понад 900 дерев різних порід на території трьох лісництв та навколишньому природному середовищу спричинили шкоду на загальну суму понад 7,3 млн гривень.
У кримінальному провадженні Державною екологічною інспекцією у Волинській області до обвинувачених предʼявлений цивільний позов на суму заподіяних збитків.
Порубка столітніх дубів у Національному природному парку Цуманська пуща”
По справі екскерівника Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща” та ще двох особах обвинувальний акт перебуває на розгляді Ківерцівського районного суду. Судовий розгляд у кримінальному проваджені триває.
Справа щодо трьох працівників “Володимир-Волинського лісового господарства”
Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо трьох працівників філії “Володимир-Волинське лісове господарство” державного підприємства “Ліси України”, яким у січні 2025 року повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України триває. Після проведення усіх необхідних слідчих дій обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні буде скерований до суду.
У прокуратурі також зазначили, що у ході досудового розслідування підозрюваних відсторонили від займаних посад.
Також, в обласній прокуратурі зазначили, що порядок відсторонення від посади врегульовано розділом 14 Кримінального процесуального кодексу України. За наявності підстав прокурор або слідчий за погодженням з прокурором звертається до слідчого судді або суду з відповідним клопотанням.
Упродовж 2024 року в ході досудового розслідування двох посадових осіб філій державного підприємства “Ліси України” відсторонили від займаних посад.
Коментар лісівників з приводу порушених кримінальних справ щодо їхніх працівників
Суспільне також 6 березня 2025 року надіслало офіційний інформаційний запит до державного підприємства “Ліси України”, аби вони прокоментували кримінальні справи, які розпочаті по працівниках волинської філії “Поліського лісового офісу” та отримали таку відповідь.
“З огляду на формулювання питань, запит фактично стосується надання збірної оперативного характеру інформації, яка також не охоплюється поняттям публічної інформації, яке наведене в ст. 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, та така інформація не охоплюється змістом наведеної в ст. 13 вказаного Закону інформації розпорядником якої теоретично могло б бути ДП “Ліси України”. Із врахуванням вищезазначеного, змушені повідомити про об’єктивну неможливість задоволення Вашого Запиту на інформацію.
Читайте також наші новини у Facebook