Автобусне сполучення – це про доступність, комфорт і якість життя наших громадян. Сьогодні на оперативній нараді заслухали результати конкурсів на перевезення та інформацію про формування переліку зупинок у Волинській області.
Читайте також: На Волині горить 2 га сухостою на болоті
Про це пише голова ОДА Іван Рудницький.
За підсумками конкурсів вдалося забезпечити 31 маршрут, враховуючи 93 пропозиції щодо організації рейсів, які попередньо надійшли від ТГ. Однак залишаються громади, де проблема перевезень ще не вирішена. Наприклад, під час минулого візиту у райони я отримав звернення, що у Локачах перевізник виграв конкурс, але маршрут досі не запущений. Тим часом у Турійській ТГ конкурс відбувся, однак бажаючих на маршрут не знайшлось через нерентабельність і стан доріг, повідомив під час оперативки» голова громади. Доручив профільному управлінню розібратися з цим питанням.
Також обговорили створення цифрової мапи обласних маршрутів і зупинок у співпраці з Асоціацією перевізників. Застосунок дозволить зробити систему прозорішою для контролю роботи перевізників та зручнішою для волинян. На сьогодні повну інформацію про свої зупинки вже подала Луцька ТГ. Прошу долучитися решту, щоб швидше запровадити електронну мапу.
Ще один важливий напрямок – підтримка ветеранів та їхніх родин. У громадах області вже введено 72 штатні одиниці фахівців із супроводу, більшість із них вже працює. Залишилося лише дві громади, незабаром будуть заповнені і ці вакансії. Відвідуючи райони, засвідчую, що там, де до цього питання підійшли відповідально – обрали вмотивованих людей, які справді працюють із сім’ями військових, допомагають і підтримують. Дякую всім, хто долучився до цієї важливої роботи.
Окрім цього, спільно з обласною радою внесли зміни до програми, що дозволяють спрямувати додаткові кошти на оздоровлення військових та членів їхніх сімей, а також на психологічну реабілітацію. Звертаюся до голів громад – передбачайте такі витрати у своїх бюджетах. Це не привілей для окремих людей, а необхідність.
Торкнулися питання залучення коштів на розвиток громад. Місцеві бюджети не завжди можуть покрити всі нагальні потреби, тому важливо активно працювати з міжнародними партнерами та брати участь у грантових проєктах. Маємо успішні приклади залучення грантових коштів у сферах медицини, довкілля, освіти, підтримки ВПО. Але потенціал для залучення коштів значно більший. Громадам варто визначити відповідальних за пошук грантів, адже це постійний процес, що вимагає розуміння різних програм та умов. Закликаю громади активно долучатися – кошти є, і їх потрібно залучати.
Читайте також наші новини у Facebook