Центри контролю та профілактики хвороб проведуть раунд вакцинальних сесій, з огляду на аналіз охоплення щепленнями у 2024 та епідситуацію — для уникнення спалахів інфекційних хвороб у громадах.
Читайте також: Побільшало хворих: учні 11 волинських шкіл – на дистанційному навчанні
Протягом останніх трьох років міністерство щорічно ініціює проведення додаткових раундів з імунізації та кампаній з наздоганяючої вакцинації проти інфекційних хвороб, де охоплення щепленнями були критично низькі. У 2022 році відбулася кампанія з форсованої імунізації проти поліомієліту. У 2023 – кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору, паротиту, краснухи, у 2024 – від дифтерії, правця та кашлюка.
«Попри це охоплення рутинними щепленнями за результатами минулого року не досягають рекомендованих ВООЗ 95%. Загроза спалаху кору цьогоріч зберігається, враховуючи завезені випадки кору наприкінці 2024 року та недостатні показники охоплень щепленнями у ряді областей. Тому потрібно спланувати та проводити довакцинації в окремих регіонах, щоб мінімізувати ризики ймовірних спалахів. З огляду на аналіз епідситуації у своїх областях ЦКПХ створюватимуть локальні плани щодо довакцинації проти інфекційних хвороб у найближчі кілька місяців для запобігання ймовірних спалахів», – зазначив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.
У віддалених громадах та містах для розширення доступу до послуги з імунопрофілактики працюватимуть виїзні вакцинальні команди. Заходи мають початися у найближчі кілька місяців.
Додаткові заходи з імунізації дозволяють підняти рівень охоплення щеплення проти основних інфекційних захворювань до рівня 80% по більшості щеплень в рамках рутинної імунізації. Ці показники свідчать про те, що Україна виходить на довоєнні рівні вакцинації, однак для забезпечення колективного імунітету вони залишаються недостатніми. За рекомендаціями ВООЗ, рівень охоплення щепленнями має сягати 95%.
Нагадаємо, що показник охоплення щепленнями — це один з найважливіших критеріїв відстеження безпеки громадського здоров’я. Якщо графік вакцинації порушено (наприклад, якесь зі щеплень для дитини пропущене), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку.
Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож батькам необхідно звернутися до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра — спеціаліст допоможе скласти індивідуальний графік щеплень та надолужити вакцинацію.
Безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей, також передбачена безоплатна ревакцинація проти дифтерії та правця для дорослих.
Читайте також наші новини у Facebook