Волинь Новини

У Луцьку проєкт «FutUkraine Centre» допомагає переселенцям

Проєкт «FutUkraine Centre» з червня 2024 року допомагає внутрішньо переміщеним особам адаптуватися у нових громадах, знайти більше можливостей для розвитку та інтегруватися в суспільство.

Читайте також: Протягом місяця у Нововолинську народилося 35 діток

Центри працюють у Луцьку, Рівному та Тернополі, об’єднуючи людей навколо навчання, творчості й спілкування. Про це повідомили комунікаційники проєкту.

«Курс із художньої вишивки, про який я дізналася із соцмережі, був саме тим, чого мені бракувало», – пригадує Аліна Андрєєва. Вона приїхала до Луцька із Часового Яру Донецької області.

«FutUkraine Centre Lutsk» став для мене не лише місцем навчання. Це простір, де мене розуміють, де я зустріла однодумців. Тут я знайшла підтримку, відчуття спільноти», – ділиться Аліна.

 

Як приєднатися до спільноти «FutUkraine Centre» та що корисного у центрах пропонують українцям, розповідає керівниця проєкту Марія Маківничук.

«У назві проєкту «FutUkraine Center» поняття «Future» – майбутнє. Центр майбутнього. Ми розпочали роботу у червні 2024 року і реалізуємо проєкт у трьох містах України: Луцьку, Рівному, Тернополі. Прагнемо допомогти людям знайти себе в нових обставинах, позбутися стресу, а головне – відчути підтримку. Також залучаємо місцевих мешканців різних громад до спільних заходів, щоб розвивати спілкування.

Головна мета проєкту – допомога внутрішньо переміщеним особам, які прибули у більш спокійні регіони, щоб розпочати нове життя, вберегти дітей від війни. Ми допомагаємо таким людям відволіктися від стресу, адаптуватися у новій громаді. До речі, на заходи також запрошуємо мешканців громад, які прийняли українців з інших областей. Спільні зустрічі, заняття, спілкування знайомлять та зближують усіх нас.

Основні бажання  ВПО – швидко знайти роботу, друзів, бути у безпеці. Для них важливо швидко зорієнтуватися, отримати основні соціальні, медичні послуги, працевлаштуватися. Розуміючи потреби людей, ми з командою проєкту формуємо спільні заходи. Наприклад, курси із перекваліфікації, заняття з репетиторами для підлітків, мистецькі майстер-класи, екскурсії та багато іншого», – каже вона.

Чому саме Луцьк, Тернопіль, Рівне обрали як локації центрів?

«Це зумовлено кількома факторами. По-перше, саме у містах проживає багато  внутрішньо переміщених осіб, які потребують підтримки. По-друге, ми обирали локацію, до якої звідусіль буде легко приїхати. Адже проводимо не одноразові зустрічі, а систематичні заняття, формуємо  спільноту. По-третє, наша цільова аудиторія дуже широка – це діти, молодь, жінки різного віку. Необхідний доступ до багатьох місць, цікавих майданчиків, які зосереджені в більшості у великих містах», – повідомляє Мароія Маківничук.

У кожної аудиторії є свої улюблені напрями. Для дітей – мистецькі майстер-класи, тренінги й екскурсії. Серед підлітків популярний курс «Активні громадяни», де вчать їх формувати лідерські навички, самоорганізовуватися, а також розробляти власні проєкти. Для старшокласників пропонують безкоштовну підготовку до НМТ з різних предметів — англійської, історії тощо.

У дорослих особливо затребуваними є курси перекваліфікації. Наприклад: СММ, мобільна зйомка, проєктний менеджмент, машинна вишивка, флористика, онлайн-продажі. Важливо, що учасники отримують сертифікати після завершення курсів. Це дає їм додаткову можливість знайти роботу.

«І звісно, ми запрошуємо на спортивні заняття. Йога, наприклад для багатьох є певним психологічним розвантаженням, фізичним тренуванням, яке загартовує у складний час.

Хоча я переконана, що саме спілкування має найбільший ефект. Деякі жінки залишилися без чоловіків, самотужки переживати трагедію стає все важче, а родичі далеко. Або ж є ситуації, коли через брак житла, в одній квартирі проживає багато людей. Вони приходять у наші центри, щоб відновитися, покращити настрій. Кожні три місяці ми оновлюємо перелік заходів і публікуємо інформацію на наших сторінках у Facebook, Instagram та Telegram», – каже вона.

Для участі у тренінгах слід пройти реєстрацію та залишити заявку на сторінці:

Луцьк:

Крім того, у Луцьку співпрацюють з ГО «Розвиток Волині», у Тернополі — з міським відділом соціального захисту, а в Рівному — з організаціями, які теж опікуються ВПО. Завдяки цьому інформація прож заходи надходить до людей.

За шість місяців заходами проєкту охопили понад півтори тисячі осіб. А загальна кількість відвідувань перевищила 6 тисяч. Особливо до вподоби спільноті екскурсії містом, короткі подорожі, сплави на каяках.

Нещодавно у Верховині провели конференцію активної молоді. Юнаки та дівчата із Луцька, Рівного, Тернополя, Івано-Франківська знайомилися, обмінювалися контактами. Зараз це вже мережа молодих людей із різних міст.

«Ми розвиваємо та підтримуємо нетворкінг, щомісяця організовуємо для них зустрічі онлайн», – розповідає керівниця.