У вимаганні та отриманні хабаря звинувачують волинського медика. Обіймаючи одну з керівних посад в обласному центрі екстреної медичної допомоги, чоловік нібито домовився про отримання значної суми із закупівлі медобладнання. Чи насправді все було саме так?, – пише ІА Волинські новини
Читайте також: На Березнівщині знайшли бочки, у яких випалювали деревне вугілля (ФОТО)
За матеріалами слідства, медик нібито вимагав і отримав неправомірну вигоду в розмірі 119 тисяч гривень від закупівлі медичного обладнання. Загалом техніки придбали на 598 тисяч гривень, а 20% за домовленістю нібито перейшли посадовцю, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«З метою одержання неправомірної вигоди обвинувачений повідомив особі, яка є торговим представником, про те, що укладення вказаного договору купівлі-продажу та подальша його оплата можливі за умови надання йому особисто неправомірної вигоди в розмірі 20% від загальної суми договору. Після досягнення усіх істотних умов укладено договір про закупівлю товарів (а саме – пристрій для внутрішньокісткового доступу NIO для дорослих в кількості 75 штук, пристрій для внутрішньокісткового доступу NIO для дітей в кількості 10 штук, тренувальний комплект для внутрішньокісткового доступу для дорослих та для дітей в кількості двох штук) загальною вартістю 598 890 гривень», – вказано в матеріалах справи.
Нині в суді досліджували відеодокази, а саме – відеозапис із прихованої камери чоловіка, який і пропонував медику домовитися. Обвинувачений зустрівся за обідом з постачальником медобладнання. Чоловіки домовлялися про закупівлі.
«У ході цієї розмови було узгоджено суму відкату в розмірі 20%», – впевнений прокурор Андрій Матюк.
На іншому відео постачальник приносить конверт і передає його посадовцю в його ж автівці.
«У подальшому каже:«Дивіться, тоді, як ми балакали, 20% ви казали. Тут десь 119 тисяч». І передає гроші в руки, що видно на відео, яке ми переглядали», – сказав прокурор.
Захисник Сергій Ярошенко зауважив, що на відео від обвинуваченого не прозвучало жодної вимоги надати кошти. Він наголосив, що все це – професійна провокація.
«На якій саме хвилині, на якій саме секунді ви вбачаєте або якусь пропозицію від мого клієнта, або якесь вимагання, або якусь суму, що він назвав? Я не побачив жодної пропозиції. Але як експравоохоронець, багато років пропрацювавши в кримінальній палаті апеляційного суду, я побачив професійну роботу провокатора. І констатую той факт, що стосовно цієї особи вже встановлено 17 провокацій. Рішення набуло законної сили. І незважаючи на це, ми бачимо 18-й чи 20-й епізод професійної роботи провокатора», – акцентував адвокат Сергій Ярошенко.
Надалі суд планує досліджувати докази у справі.