Новини

Які схеми на Буковині використовують «ухилянти», щоб втекти за кордон

На Буковині порушники кордону постійно здійснюють спроби незаконно перетнути кордон.

Читайте також:На Горохівщині продають школу з молотка за 1,9 мільйона гривень

Офіцер пресслужби Чернівецького прикордонного загону, майор Костянтин Ліснік навів “МБ” найпопулярніші схеми, якими користуються правопорушники.

Схема 1. Шукають провідників

“Чоловіки призовного віку шукають так званих “провідників”, які живуть поруч з прикордонням. За грошову винагороду, сума коливається від 3 до 12 тисяч євро домовляються про те, що ті проведуть їх поза пунктами пропуску”, – каже майор.

Схема 2. Тікають через ліси й річки

“У такий спосіб поза пунктами пропуску намагаються перетнути як кордон із Молдовою, так і з Румунією. Людей не лякають ні гори, ні річки. За минулий рік бували випадки, коли намагалися перетнути кордон і горами, і лісами, і річками. Бувало, що декому з утікачів ставало зле. Так, одного разу чоловік заблукав у лісі, зателефонував на “101” і викликав рятувальників. Ми спільно з рятувальниками почали пошуки, а згодом доправили його до лікарні. Траплялися також випадки, коли під час перетину кордону поза пунктами пропуску люди гинули”, – розповідає К. Ліснік.

Схема 3. Підроблені посвідчення осіб з інвалідністю

“З підробленими посвідченнями осіб з інвалідністю та відмітками МЗС і Державної міграційної служби також затримували людей. Якщо говорити про осіб з інвалідністю, то законодавство передбачає варіант супроводу родичів з інвалідністю: людина оформляє догляд і може разом зі своїм підопічним виїхати за кордон. Проте підробок багато. Що стосується відміток Міністерства закордонних справ та Державної міграційної служби, то є категорія людей, які є громадянами України, але постійно проживають за кордоном. Це дає їм право перетинати кордон. У їхньому паспорті є спеціальна відмітка. Аферисти ж намагаються підробити таку позначку за чималі гроші”, – зауважує офіцер.

Схема 4. Спроби підкупу прикордонників

“Фіксуємо спроби надання неправомірної вигоди прикордонникам. Тобто, громадяни призовного віку намагалися на пункті пропуску “купити” собі виїзд за кордон за хабарі. Ті, хто пропонував хабар, нестимуть кримінальну відповідальність”, – каже К. Ліснік.

Схема 5. Підробка паспортів

“Виявляли громадян, які використовували чужі паспорти. Один використовував паспорт громадянина Словаччини, а другий – Румунії. Обидва документи були підробленими. Чоловіки, громадяни України, вдавали іноземців. Та було встановлено, що ці паспорти належать іншим людям”, – підсумовує майор.

Читайте також наші новини у Facebook