Державне підприємство «Дирекція по будівництву об’єктів» замовило майже 10 мільйонів кіловат-годин електроенергії на 2025 рік для незавершеної шахти №10 «Нововолинська» за понад 71 мільйон гривень. Це майже на 11 мільйонів менше від очікуваної вартості закупівлі, – пише Сила правди.
Читайте також: Поліг на фронті командир з Полісся
Інформація розміщена на платформі державних закупівель «Prozorro».
ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» оголосило тендер на закупівлю 9,76 млн кВт-год електричної енергії на 2025 рік для виробничих потреб на початку грудня 2024 року. Очікувана вартість закупівлі становила понад 82 мільйони гривень.
Згідно з технічною документацією, основний обсяг (9,75 млн кВт-год) призначений для об’єкта незавершеного будівництва шахти №10 «Нововолинська» у селі Поромів Володимирського району, а 10 тис. кВт-год – для складу капітального будівництва у селі Острів на Львівщині.
У тендері взяли участь дві столичні компанії. Товариство з обмеженою відповідальністю «Хайат естейт» спочатку запропонувало надати послуги електропостачання за 78,95 мільйона гривень, тоді як товариство з обмеженою відповідальністю «Укргазтрейдинг» вказало ціну 73,4 мільйона. Під час торгів «Хайат естейт» скинуло свою ціну – аж на 7,5 мільйона гривень – до 71,4 мільйона. Себто, по 7,32 гривні за кіловат-годину. Тож його й визнали переможцем, договір із ним ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» підписало 30 грудня. Таким чином різниця в ціні від очікуваної вартості до зафіксованої у договорі становить 10,7 мільйона гривень.
Умови оплати передбачають післяплату протягом 10 робочих днів з дня підписання Акту приймання-передачі товару (електричної енергії) з можливістю відтермінувати платежі до 48 календарних днів, якщо невчасно надходитимуть бюджетні кошти.
Шахта №10 «Нововолинська» будувалася з 1989 року. Стан її готовності оцінюють на 87,6%, але добудову призупинили, виділяючи близько 50 мільйонів гривень щороку лише на утримання та зарплати. Навіть замовляли за 5,6 мільйона гривень дослідження про недоцільність добудови, яке так і не змогли зробити.
Згідно з даними аналітичної системи «YouControl», компанія-переможець «Хайат Естейт» зареєстрована 18 березня 2014 року в Києві. Торгівля електрикою є основним видом діяльності. Засновником, керівником та основним кінцевим бенефіціарним власником підприємства є киянка Поліна Фененко. Їй належить 90% статутного капіталу товариства, інші 10% належать товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Комлексний фінансовий сервіс».
У державних закупівлях «Хайат Естейт» бере участь з 2021 року. З того часу отримала більше 200 державних замовлень здебільшого на постачання електроенергії на понад 747 мільйонів гривень. На Волині впродовж двох років компанія отримала 11 замовлень на 293 мільйони гривень. Сім з них – від ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» та ДП «Шахта №9 «Нововолинська».
За даними видання «Наші гроші», фірма-переможець «Хайат Естейт» у 2021 році потрапила у список тих, стосовно яких Національна комісія, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послуг, розслідувала можливі порушення законодавства щодо функціонування ринку електричної енергії.
Читайте також наші новини у Facebook